قوانین و مقررات

قوانین و مقررات استفاده از هایپریک

1- مقدمه

1.1. این قرارداد به موجب مواد 10 و 219 قانون مدنی و با رعایت قانون تجارت الکترونیک، فی مابین شرکت همکاران ایده پرداز یکتا (با مسئولیت محدود به شماره ثبت 504675 و شناسه ملی 14006522850) که از این پس «هایپریک» نامیده می‌شود و تمامی اشخاصی که بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران اهلیت قانونی خرید، بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند و از این پس به فراخور خدمات دریافتی «کاربر» یا «مالک فروشگاه» نامیده می‌شوند منعقد می‌شود و طرفین متعهد به رعایت مفاد آن می‌باشند.

1.2. کاربر با ثبت نام در سایت «هایپریک»و ورود به آن می‌پذیرد که مفاد این قرارداد را به صورت کامل مطالعه کرده است و تمام موارد آن را قبول دارد. قوانین جدید که در سایت قرار می‌گیرد، برای همه کاربران جدید و قدیمی مورد استدلال هستند و کاربران موظف به خواندن و موافقت با آن می‌باشند.

2- تعاریف و واژگان

  • هایپریک: نام تجاری سایت و خدمت ارائه شده توسط شرکت همکاران ایده پرداز یکتا است.
  • کاربر: هر شخص اعم از حقیقی یا حقوقی که در سایت «هایپریک» عملیات ثبت نام را انجام داده است.
  • مالک فروشگاه: کاربری که نرم‌افزار «هایپریک»را خریداری و مراحل مربوطه را به طور کامل طی کرده است.
  • اعضاء فروشگاه: مجموعه‌ی تحت سرپرستی مالک فروشگاه شامل مدیر فروشگاه، حسابدار، پیک، انباردار، صندوقدار و غیره می‌باشد که بنا به تشخیص مالک فروشگاه، به عنوان متصدی امور مربوطه، از طریق امکانات موجود در نرم‌افزار فعالیت می‌کنند.

3- موضوع قرارداد

ارائه‌ی خدمات حسابداری فروشگاهی به صورت آنلاین از طریق نرم‌افزار حسابداری تحت وب «هایپریک»

4- شرایط عمومی قرارداد

4.1. جهت ثبت نام و خرید نرم‌افزار لازم است کاربر یک شماره‌ی موبایل معتبر و متعلق به خود را ارائه کند. در غیر این صورت، «هایپریک» هیچگونه مسئولیتی در برابر مالک شماره موبایل ندارد و کاربر مسئول می‌باشد. لازم به ذکر است با هر شماره موبایل فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.

4.2. مسئولیت حفاظت از امنیت حساب کاربری با کاربر می‌باشد. بنابراین، کاربر موظف است رمز عبوری را انتخاب کند که دارای امنیت لازم باشد و قابل حدس زدن توسط سایرین نباشد. چنانچه کاربر احساس می‌کند رمز عبورش در دسترس دیگران قرار گرفته است، باید بلافاصله نسبت به تغییر آن اقدام کند. همچنین کاربر باید همواره لیست نشست‌های خود را بررسی کند و اگر احساس کرد نشستی متعلق به خودش نیست آن را حذف و اقدام به تغییر رمز عبور کند. جهت افزایش ضریب امنیت، کاربر می‌تواند احراز هویت دوعامله را نیز فعال کند.
بنابراین، چنانچه با مراجعه به لاگ‌ها، گزارش‌های امنیتی یا هر روش دیگری مدیر سیستم تشخیص دهد که به علت اهمال کاربر اطلاعات وی لو رفته است، کلیه‌ی عواقب ناشی از این سهل انگاری بر عهده کاربر خواهد بود و «هایپریک» مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

4.3. «هایپریک» هیچ مسئولیتی در قبال لو رفتن اطلاعات کاربر در صورتی که منشا آن حملات هکری باشد، نخواهد داشت. البته «هایپریک» کلیه‌ی پروتکل‌ها و شیوه‌های امنیتی را برای پیشگیری از وقوع موارد مذکور به کار می‌گیرد.

4.4. در صورت مفقود شدن رمز عبور، امکان بازیابی آن فقط از طریق دسترسی کاربر به شماره موبایل ثبت شده وجود خواهد داشت. «هایپریک» تحت هیچ شرایطی رمز عبور جدید تولید و ارسال نمی‌کند.

4.5. ‌نرم‌افزار «هایپریک» به صورت آنلاین و اینترنتی می‌باشد. بنابراین کاربر موظف است تمام شرایط و امکانات لازم مانند سخت‌افزار، سیستم‌عامل، اتصال اینترنت و غیره را برای بهره‌برداری از نرم‌افزار فراهم کند و «هایپریک» هیچگونه مسئولیتی در خصوص تأمین و پشتیبانی امکانات فوق ندارد.

4.6. امکانات و ویژگی‌های نرم‌افزار حسابداری «هایپریک» صرفاً شامل موارد بیان شده در بخش امکانات و ویژگی‌های موجود در سایت می‌باشد. بنابراین کاربر موظف است بخش مورد نظر را به طور کامل مطالعه کند. بدیهی است «هایپریک» هیچگونه تعهدی نسبت به ارائه‌ی سرویسی خارج از موارد بیان شده ندارد.

4.7. حساب کاربری به منظور انجام فرآیندهای وابسته به موضوع نرم‌افزار «هایپریک» در اختیار کاربران قرار داده شده است. هرگونه تلاش به وسیله یا به دستور کاربر برای هک کردن سیستم، مهندسی معکوس، کپی برداری و تلاش به هر نحوی برای خدشه‌دار کردن امنیت، کارکرد سیستم و سایر جنبه‌های خدمات مرتبط با آن، پیگرد قانونی دارد و منجر به حذف حساب کاربری خواهد شد. لازم به ذکر است در اینصورت هیچ گونه وجهی به مشتری مسترد نخواهد شد و امکان پیگیری‌های قضایی برای تامین حقوق تضییع شده برای «هایپریک» فراهم می‌باشد. مسئول تشخیص این موضوع، مدیر سامانه‌ی «هایپریک» می‌باشد.

4.8. کاربر موظف به رعایت تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران از قبیل “قانون تجارت الکترونیکی”، “قانون جرائم رایانه‌ای”، “قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری”، “قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزار‌های رایانه‌ای” و “قانون مبارزه با پول‌شویی” می‌باشد و هرگونه مسئولیت ناشی از عدم رعایت این قوانین، به عهده‌ی کاربر است و «هایپریک» هیچ مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت.

4.9. هرگونه سوء استفاده از نام یا علامت تجاری «هایپریک»، وب‌سایت اینترنتی «هایپریک»، مکاتبه از طرف «هایپریک» یا استفاده از نام‌ها و نشان‌های تجاری مشابه که تشخیص و تمییز آن از «هایپریک» برای کاربر عادی ممکن نباشد و موجب گمراهی آنان شود ممنوع می‌باشد و از طریق طرح دعوای حقوقی در مراجع قانونی ذیصلاح شامل مراجع رسیدگی به جرائم رایانه‌ای، مراجع رسیدگی به جرائم مالکیت فکری و غیره در داخل یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس‌دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

4.10. تمامی اطلاعاتی كه توسط كاربر در سایت «هایپریک» ثبت می‌شود، متعلق به همان کاربر می‌باشد. کاربر به تنهایی مسئول دقت، کیفیت، یکپارچگی، قانونی بودن، قابل اتکا بودن، مناسب بودن و استفاده‌ی مناسب از داده‌های خود می‌باشد و «هایپریک» هیچگونه مسئولیتی در قبال اینگونه موارد ندارد.

4.11. چنانچه اقدامات کاربر منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های «هایپریک» شود، «هایپریک» می‌تواند قرارداد با کاربر را فسخ و حساب کاربری وی را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص حقیقی یا حقوقی اقدام قانونی لازم را انجام دهد. در این صورت کلیه‌ی خسارات و مطالبات قانونی، در مراجع دارای صلاحیت پیگیری خواهد شد.

4.12. در صورت فسخ یا پایان اعتبار این قرارداد و عدم تمدید آن توسط کاربر، حق دسترسی و استفاده از اطلاعات فورا برای کاربر متوقف می‌شود. امکان دسترسی مجدد به اطلاعات در صورت درخواست مجدد کاربر و دریافت هزینه جدید امکانپذیر خواهد بود. لازم به ذکر است در صورت پایان اعتبار قرارداد، اطلاعات تنها به مدت 30 روز نگه‌داری می‌شود و چنانچه کاربر در این مدت اقدام به تمدید قرارداد نکند، اطلاعات وی حذف خواهد شد و «هایپریک» در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

4.13. «هایپریک» از طریق شماره تماس 02143378، ابزار پشتیبانی موجود در داخل نرم‌افزار و پیامک با سرشماره‌ی 100043378 با کاربران خود در ارتباط خواهد بود. لذا «هایپریک» هیچگونه مسئولیتی در برابر ارتباطات جعلی برقرار شده با کاربر از کانال‌های دیگر به نام «هایپریک» نخواهد داشت.

4.14. در صورت عدم رعایت حتی بخشی از شرایط این قرارداد از طرف کاربر یا ارائه‌ی اطلاعات هویتی نادرست توسط کاربر، «هایپریک» حق فسخ این قرارداد و مسدود کردن حساب کاربری وی بدون اعلام قبلی را دارا است. در این حالت هیچگونه وجهی به کاربر مسترد نخواهد شد.

4.15. ایجاد حساب کاربری در «هایپریک»، متضمن هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی برای ایجاد شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، حق فنی و یا نظایر آن نخواهد بود.

4.16. بازگشت وجه تنها در صورت خرید مستقیم و بدون استفاده از اشتراک رایگان امکان پذیر می باشد.

5- حقوق و تعهدات کاربر/مالک فروشگاه

5.1. اشخاص حقیقی یا حقوقی که کاربر به نمایندگی از آن‌ها فرم‌های عضویت در «هایپریک» را تکمیل کرده‌اند نیز شرایط و مقرارت استفاده از «هایپریک» را پذیرفته‌اند و فرض می‌شود که کاربر از طرف آن‌ها مجاز بوده یا اختیار داشته است که این توافق را انجام دهد. «هایپریک» در خصوص مشکلات احتمالی بعدی در این خصوص هیچگونه مسئولیتی ندارد و صاحب شماره موبایل ثبت شده در «هایپریک» و مشخصات ایجاد کننده‌ی حساب کاربری، تعیین کننده‌ی وضعیت آن خواهد بود.

5.2. کاربر مسئول تمامی فعالیت‌هایی است که توسط حساب کاربری وی انجام می‌شود. اگر حساب کاربری خود را در اختیار دیگران قرار دهد یا به صورت اشتراکی از آن استفاده شود، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده‌ی کاربر خواهد بود.

5.3. برخی از اطلاعات کاربر مانند نام و نام کاربری به صورت عمومی نمایش داده می‌شوند و به تمامی فعالیت‌های کاربر در «هایپریک» پیوند می‌خورد؛ بنابراین کاربر مکلف است اطلاعات را به صورت مناسب وارد کند. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک، زننده و غیره)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق هستند، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از «هایپریک» است. حسب مورد و بنا به تصمیم «هایپریک» ممکن است منجر به تعلیق، مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شود.

5.4. مالک فروشگاه موظف است اطلاعات فروشگاه خود را به طور صحیح و کامل پر کند. در صورت وجود هرگونه مغایرت، مدیر سیستم می‌تواند علاوه بر مسدود کردن حساب کاربری، تا میزان 5% از حق اشتراک
تعیین شده را به حساب وی به عنوان جریمه اعمال کند و مالک فروشگاه حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد. بدیهی است رفع انسداد منوط به پرداخت جریمه مذکور می‌باشد.

5.5. مالک فروشگاه متعهد خواهد بود که از هر گونه علائم و اسامی تجاری متعلق به شرکت همکاران ایده‌پرداز یکتا، فقط در محدوده این قرارداد و در جهت منافع تصمیم «هایپریک» استفاده خواهد کرد. هرگونه اقدام به استفاده از علائم و اسامی متعلق به شرکت همکاران ایده‎‌پرداز یکتا یا هر گونه علائم و اسامی‌ای که به علت شباهت با علائم متعلق به شرکت همکاران ایده‌پرداز یکتا کاربران را دچار اشتباه کند، ناقض این قرارداد خواهد بود و تصمیم «هایپریک» ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، می‌تواند با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه‌ی آن اقدام کند و مالک فروشگاه حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.

5.6. چنانچه در راستای اقدامات مالک فروشگاه، «هایپریک» تحت پیگرد قانونی قرار گیرد، مالک فروشگاه متعهد به پرداخت تمام هزینه‌های مربوطه از قبیل هزینه‌های دادرسی، حق الوکاله وکیل دادگستری و محکومیت‌های مالی می‌باشد. در همین خصوص چنانچه مالک فروشگاه مطالباتی از «هایپریک» داشته باشد، با هزینه‌های مذکور تهاتر می‌شود و همچنین «هایپریک» می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود یا حذف کند.

6- حقوق و تعهدات «هایپریک»

6.1. به موجب این قرارداد «هایپریک» جهت استفاده از خدمات ارائه شده، یک مجوز قابل فسخ و غیر انحصاری به کاربر ارائه می‌کند.

6.2. «هایپریک» به صورت مستمر خدمات خود را توسعه و بهبود می‌بخشد. به همین علت، در طول زمان امكاناتی به نرم‌افزار اضافه و امکاناتی نیز جایگزین یا حذف خواهد شد.

6.3. «هایپریک» از کلیه‌ی اطلاعات فروشگاه‌ نسخه‌ی پشتیبان تهیه و نگه‌داری می‌کند تا در صورت بروز هرگونه خطری برای یک نسخه، نسخه‌ی دیگر مصون بماند.

6.4. هر گونه خودداری «هایپریک» در پیگیری و اجرای حقوق خود در این قرارداد، به معنی چشم‌پوشی و اعراض از این حقوق نیست و همواره فرصت و امکان پیگیری این حقوق و مطالبات برای «هایپریک» برقرار است.

7- حق اشتراک و کمیسیون

7.1. استفاده از نرم‌افزار «هایپریک» منوط به پرداخت حق اشتراک مدت‌دار با قیمت مصوب اعلام شده در سایت می‌باشد. قیمت‌های اعلام شده در سایت برای استفاده از نرم‌افزار به‌روز می‌باشد و «هایپریک» می‌تواند در صورت نیاز قیمت‌ها را تغییر دهد. مبلغ تمدید اشتراک بر اساس مبالغ جدید اعلام شده در سایت محاسبه خواهد شد. بدیهی است تغییر تعرفه‌ها عطف به ماسبق نشده و مشمول خدماتی که مالک فروشگاه آنها را قبل از تغییر تعرفه خریداری کرده است نمی‌شود.

7.2. پس از اتمام عملیات خرید و پرداخت هزینه‌ی اشتراک به طور موفق، انصراف از خرید و استرداد هزینه‌ی اشتراک به هیچ وجه برای مالک فروشگاه امکانپذیر نمی‌باشد. اخطار پرداخت ناموفق و کسر وجه از حساب کاربر مربوط به سامانه‌ی شاپرک بوده و «هایپریک» هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

8- فسخ و پایان همکاری

8.1. هر یک از طرفین می‌توانند با اعلام قبلی (کتبی) یک هفته‌ای، مراتب فسخ این قرارداد را بدون نیاز به ارائه‌ی دلیل اعلام کنند.

8.2. در صورت فسخ قرارداد هیچگونه مبلغی به مالک فروشگاه مسترد نخواهد شد.

آینده حسابداری مغازه خود را با هایپریک تجربه کنید

آینده را امروز شروع کنید

خرید اشتراک