مجله هایپریک مجله هایپریک

نرم افزار حسابداری بارکد خوان

مقالات نرم افزار حسابداری بارکد خوان
زمان برای مطالعه: 5 دقیقه

فهرست مطالب

بارکدها ابزاری برای کمک به کارآمدتر شدن انبارداری و فروش محصولات‌اند. چرا که روشی عالی برای ردیابی و ذخیره اطلاعات مربوط به کالاها ارائه می‌دهند. این روش، در مقایسه با وارد کردن دستی اطلاعات، بسیار کم خطا و سریع‌تر است. برای آنکه بتوانید از بارکد، برای سریع‌تر کردن کارهایی مانند انبارداری و فاکتور زدن استفاده کنید، به یک نرم افزار حسابداری بارکد خوان نیاز دارید. نرم‌افزاری که به دستگاه بارکدخوان وصل شود و کار را برای شما راحت‌تر کند.

 

در ادامه مطلب، قرار است کمی بیشتر درباره مزیت‌های بارکدخوان بگوییم و یک نرم افزار بارکد خوان فروشگاهی برای کامپیوتر معرفی کنیم.

 

چرا باید از بارکد استفاده کنیم؟

روش‌های قدیمی مدیریت انبار و کالاهای موجود، دیگر پاسخ‌گو سرعت این دوره و زمانه نیستند. با بارکد زدن محصولات، می‌توانید بدون وارد کردن اطلاعات اضافه، فاکتور فروش بزنید و موجودی محصولات را مدیریت کنید. در واقع این ابزار، انبارداری و فروش را راحت‌تر می‌کند. در ادامه، چرایی استفاده از بارکدخوان و نرم افزار بارکد خوان فروشگاهی اندروید را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

دقت

قبل از اختراع بارکد و رایج شدن آن برای مدیریت محصولات مختلف در فروشگاه‌ها، فروشندگان مجبور بودند تمام محصولات را به صورت سنتی مدیریت کنند و اگر قرار بود کالاها در دفتر انبار سمت شوند، باید به صورت دستی انجام می‌شد. این کار نه تنها زمان زیادی می‎برد، بلکه امکان اشتباه کردن و خطا نیز زیاد بود. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، زندگی همه اصناف راحت‌تر شده است. بارکدها، کار ثبت کالاها را سریع‌تر و بدون خطا انجام می‌دهند. زمانی که می‌گوییم بدون خطا، منظورمان حدود یک خطا، به ازای هر سه میلیون ورودی است. بنابراین، بارکدها تقریباً 10000 برابر دقیق‌تر از انسان‌ها عمل می‌کنند. علاوه بر این، بارکدها را می‌توان سفارشی کرد تا اطلاعات مورد نیاز ما را داشته باشند.

 

صرفه جویی در هزینه و زمان

بارکدها هزینه مالی و زمانی کسب‌وکارتان را پایین می‌آورند. قبل از اینکه بارکدها تا این حد محبوب شوند، نیاز به افراد بیشتری برای انبارداری، مدیریت محصولات و موجودی کالاها بود. اما با کمک بارکدخوان، کارها سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود. به‌همین خاطر است که دیگر نیازی به افراد زیاد برای انجام این وظایف نیست. همین امر کمک می‌کند تا در زمان و هزینه، صرفه‌جویی کنید.

 

سرعت

اسکن بارکد بسیار سریع و قابل اعتماد است. یک نرم‌افزار حسابداری اسکن بارکد، زمان بسیار کمتری نسبت به وارد کردن اطلاعات به صورت دستی می‌گیرد و اطلاعات را فورا در فاکتور و انبار ثبت می‌کند. این چرخش سریع، تضمین می‌کند تا زمان زیادی برای ورود یا بازیابی داده‌ها تلف نشود. در فروشگاه‌ها، بارکدها بلافاصله اطلاعات و قیمت کالا را شناسایی می‌کنند. به‌همین خاطر دیگر لازم نیست صندوقدار قیمت‌ها را تایپ کند. دیگر مشتریان زمان زیادی را در صندوق نمی‌گذرانند و لازم نیست که صف طولانی تشکیل بدهند.

 

تطبیق‌پذیری

بارکدها متنوع‌اند و می‌توان از آن‌ها، برای جمع‌آوری هر نوع اطلاعاتی استفاده کرد. مثلا در فروشگاه با یک نرم‌افزار حسابداری بارکدخوان، می‌توان قیمت، موجودی کالا، میزان تخفیف و حتی مالیات بر ارزش افزوده را جمع‌آوری کرد.

 

بهبود کنترل موجودی

انبارداری منظم، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مغازه‌دارها و فروشگاه‌هاست. بارکدها به شما این امکان را می‌دهند که تعداد زیادی کالا را با دقت ثبت کنید یا در عرض چند ثانیه، محصول مدنظرتان را پیدا و در فاکتور فروش ثبت کنید. یکی از دلایل شکست کسب‌وکارها، مدیریت ضعیف موجودی کالاهاست. با یک سیستم منظم و نرم‌ افزار حسابداری بارکدخوان مناسب، می‌توانید موجودی کالاها را مدیریت کنید تا به سودآوری برسید.

 

با هایپریک انباری منظم داشته باشید

 

نرم افزار حسابداری بارکدخوان چطور کار می‌کند؟

بارکد گروهی از خطوط عمودی است. یک اسکنر مخصوص بارکد را اسکن می‌کند تا اطلاعات را بخواند. حالا اگر یک نرم افزار حسابداری بارکدخوان داشته باشید، این اطلاعات را به صورت مستقیم در صفحه نمایش سیستم می‌بینید. برای آنکه بتوانید از بارکدخوان استفاده کنید، باید یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی داشته باشید که به بارکد اسکنر یا همان بارکدخوان، وصل می‌شود. این نرم افزار کمک می‌کند تا فرآیند فروش و کارهای مربوط به آن، سریع‌تر پیش برود.

 

کاربرد نرم افزار حسابداری بارکدخوان

اگر صاحب مغازه یا فروشگاه هستید، به احتمال زیاد می‌دانید که مدیریت موجودی کالاها یا خارج شدن آن‌ها از فروشگاه و انبار، چقدر زمان‌بر و طاقت‌فرساست. همینطور، یک اشتباه کوچک، ممکن است خرابی‌های زیادی در حساب‌کتاب شما درست کند. یک نرم‌افزار حسابداری بارکدخوان به شما کمک می‌کند تا بتوانید:

  • کالاها را راحت‌تر جست‌وجو کنید؛
  • کالاهای جدید را سریع‌تر اضافه کنید؛
  • خروج کالاها از انبار را بدون خطا ثبت کنید؛
  • اطلاعات مربوط به محصول را سریع‌تر به دست بیاورید؛
  • فاکتورهای فروش را دقیق و بدون اشتباه آماده کنید؛
  • سرعت فروشتان بیشتر شود و مشتریان را در صف انتظار نگه ندارید؛

 

نرم افزار حسابداری بارکدخوان چطور کار می‌کند؟

 

دانلود نرم افزار حسابداری بارکد خوان رایگان برای فروشگاه

شما می‌توانید مدیریت حسابداری فروشگاه و انبار را به صورت همزمان، در نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی هایپریک انجام بدهید. با کمک این نرم‌افزار می‌توانید صندوق‌داری، حسابداری و انبارداری را انجام بدهید. همینطور، می‌توانید شعبه‌های مختلف را به صورت مجزا مدیریت کنید، انبارهای مختلف را زیر نظر بگیرید، نرم‌ افزار را به دستگاه‌های مختلف مانند بارکدخوان، کارت‌خوان، ترازو و فیش‌پرینتر وصل کنید. نرم افزار حسابداری فروشگاهی هایپریک، روی تمامی دستگاه‌ها با سیستم عامل ویندوز، اندروید و حتی ios در دسترس است. می‌توانید به صورت آنلاین و آفلاین نیز از آن استفاده کنید. یکی دیگر از مزیت‌های نرم افزار هایپریک، دموی 15 روزه رایگان آن است. از این فرصت 15 روزه، برای بررسی امکانات متنوع هایپریک استفاده کنید.

 

سخن پایانی

نرم افزار حسابداری بارکدخوان، فرآیند خرید، فروش و انبارداری شما را به مراتب راحت‌تر خواهد کرد. با نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی هایپریک، می‌توانید تمام حساب‌کتاب‌های خود را مدیریت کنید. کار کردن با این نرم افزار بسیار راحت است و نیازی به دانش حسابداری ندارد. اگر درباره هایپریک ( همکاران ایده پرداز یکتا )سوالی دارید، با شماره 02143378 تماس بگیرید.

سوالات متداول

1. بارکد چیست؟

بارکد نوعی نمایش تصویری اطلاعات روی کالاهای مختلف با کمک خطوط سفید و سیاه است که می‌توان با ابزار بارکدخوان، اطلاعات ذخیره شده در آن را بازخوانی کرد.

2. بارکدخوان چیست؟

بارکدخوان یا رمزینه‌خوان، وسیله‌ای الکترونیکی است که بارکدها را می‌خواند و اطلاعات موجود در آن را نمایش می‌دهد. این دستگاه متشکل از منبعی نوری، لنز و حسگر ترجمهٔ نوری است.

3. چطور بارکد تولید کنیم؟

برای تولید بارکد، می‌توانید از نرم‌افزار Barcode Producer یا برنامه‎هایی از این دست استفاده کنید.

آینده حسابداری مغازه خود را با هایپریک تجربه کنید

آینده را امروز شروع کنید

خرید اشتراک