مجله هایپریک مجله هایپریک

نرم افزار صندوق فروشگاهی

مقالات نرم افزار صندوق فروشگاهی
زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

فهرست مطالب

احتمالا نرم‌افزارهای صندوق فروشگاهی را با نام نرم افزارهای مخصوص حسابداری فروشگاهی‌ می‌شناسید. این نرم‌افزار، یک سیستم یکپارچه برای مدیریت مغازه‌ها و فروشگاه‌هاست. این سیستم به صاحبان مغازه‌ها و فروشگاه‌ها کمک می‌کند تا بخش‌های مختلف فروشگاه را راحت‌تر مدیریت کنند. بخش صندوق فروشگاهی دارند تا بتوانید بخش فروش مغازه را راحت‌تر کنترل کنید. کار کردن با آن‌ها بسیار ساده است تا کسب‌وکارهای مختلف به‌راحتی بتوانند از آن استفاده کنند؛ حتی کاربرانی که دانش حسابداری ندارند.

 

نرم‌افزار صندوق فروشگاهی چیست؟

منظورمان از نرم افزارهای صندوق فروشگاهی، قابلیت صندوق فروشگاهی در نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی است. در واقع سیستم‌های یکپارچه‌ای‌اند که از ترکیب سخت‌افزار و نرم‌افزار تشکیل شده‌اند و امکانات مختلفی را در اختیار مشاغل گوناگون قرار می‌دهند. منظورمان از سخت افزار چیست؟ برای استفاده از قابلیت صندوق فروشگاهی در نرم‌افزارهای حسابداری، به یک لپ‌تاپ، تبلت یا صندوق فروشگاهی نیاز دارید. حتما در فروشگاه‌های مختلف، صندوق‌های فروشگاهی را دیده‌اید. یک صفحه نمایش مخصوص صندوقدار دارند تا فاکتورهای فروش را ثبت کند و بعضا یک صفحه نمایش برای خریدار، تا فاکتور را ببیند. ابزارهای دیگری را در ادامه بخوانید که به صندوق فروشگاهی وصل می‌شوند:

 • دستگاه بارکد‌خوان؛
 • کارت‌خوان؛
 • فیش پرینتر؛
 • ترازو؛

در حال حاضر تعداد زیادی از کسب‌وکارها مانند فروشگاه‌های خواروبار، سوپرمارکت‌ها و … برای مدیرت امور مالی از نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی و قابلیت صندوق فروشگاهی آن‌ها استفاده می‌کنند. یعنی فروش را با این قابلیت مدیریت و سفارش‌های مشتریان را به آسانی ثبت می‌کنند.

استفاده از نرم افزار صندوق فروشگاهی چه تاثیری روی کسب‌وکارها دارد؟

 

کاربردهای مهم نرم افزار صندوق فروشگاهی

با مفهوم نرم افزار صندوق فروشگاهی آشنا شدیم. حالا نوبت آن است که سراغ کاربردهایش برویم. اولین کاربرد این ابزار، فروش سریع و کارآمد است. یکی از مهم‌ترین خصوصیات یک نرم‌ افزار صندوق فروشگاهی، راحت‌تر کردن فرآیند خرید و پرداخت هزینه برای مشتریان است. با این روش، راحت‌ و سریع فاکتور فروش را ثبت می‌کنید. می‌توانید هزینه را از راه‌های مختلف مانند چک، کارت‌خوان، نقدی یا ترکیبی از مشتریان دریافت کنید. دومین کاربرد این ابزار، مدیریت موجودی است. یک نرم‌افزار صندوق فروشگاهی خوب، نظارت دقیقی بر خرید و موجودی فروشگاه دارد تا در وقت لازم، برای خرید مجدد کالاها، هشدار بدهد. با این نرم‌افزار می‌توانید تامین‌کنندگان را مدیریت و سفارش‌های جدید را منظم ثبت کنید.

نمی‌شود امنیت را فراموش کرد. یکی از مهم‌ترین خصوصیات یک نرم افزار صندوق فروشگاهی، حفاظت از اطلاعات مالی مشتریان در صورت بروز اتفاق‌های پیش‌بینی نشده است. این ابزار خودکار از اطلاعاتتان پشتیبان‌گیری می‌کند تا هیچ وقت از بین نروند. بخش حسابداری نیز، جزء کاربردهای مهم و حیاتی این نرم‌افزارهاست. حسابداری دقیق و درست، از ضروریات مهم برای موفق بودن در هر کسب‌وکاری است. با یک نرم افزار صندوق فروشگاهی به‌راحتی می توانید این امر مهم را انجام بدهید.

 

استفاده از یک نرم افزار صندوق فروشگاهی چه تاثیری روی کسب‌وکار دارد؟

در سال‌های اخیر نرم افزارهای فروشگاهی طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و اکثر مشاغل، مدیریت فروشگاه را به آن می‌سپارند. استفاده از این ابزار چه سودی برای ما دارد و چه تاثیری روی کسب‌وکارمان می‌گذارد؟ در ادامه بخوانید:

 • فروش بیشتر؛
 • حسابداری دقیق‌تر و راحت‌تر؛
 • انبارداری و انبارگردانی منظم؛
 • گزارش‎های مالی دقیق؛
 • گزارش‎های انبارداری به‌روز؛
 • ثبت راحت‌تر فاکتورها و تراکنش‌ها؛
 • ثبت خودکار حواله ورود و خروج از انبار؛
 • راحتی برنامه‌ریزی برای تامین و فروش کالا؛
 • مدیریت راحت مشتریان و تامین‌کنندگان؛
 • صرفه‌جویی در وقت؛
 • افزایش رضایت مشتری؛
 • داشتن دورنمای شفاف‌تر از وضعیت فروشگاه.

 

حسابداری منظم با هایپریک

 

معرفی نرم افزار صندوق فروشگاهی هایپریک

زمانی که درباره نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی و ویژگی صندوق فروشگاهی صحبت می‌کنیم، حیف است که اسمی از هایپریک نبریم. هایپریک نر‌م افزار صندوق فروشگاهی است که کمکتان می‌کند صفر تا صد امور مالی فروشگاهتان را مدیریت کنید. یعنی خرید و فروش، حسابداری، انبارداری و … را تحت کنترلتان بگیرید. در ادامه، ضمن صحبت درباره نرم‌ افزار صندوق فروشگاهی، با هایپریک هم بیشتر آشنا خواهید شد.

 

ویژگی نرم‌افزار صندوق فروشگاهی هایپریک

صندوق فروشگاهی، جزء ویژگی‌های مهم نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی است. اما به جزء آن، این نرم‌افزارها ویژگی‌های مهم دیگر نیز دارند. یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا بتواند، امور مربوط به خرید و فروش را برای کسب‌و‌کارهای مختلف به‌آسانی انجام دهد. در ادامه مطلب، ویژگی‌های یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی مناسب و کاربردی را با هم مرور می‌کنیم:

 • استفاده راحت و آسان؛
 • پرسرعت؛
 • دارای قابلیت مدیریت سفارش‎‌ها؛
 • دسته‌بندی محصول‌ها؛
 • یکپارچه بودن با بخش انبارداری؛
 • اتصال به کارت‌خوان؛
 • اتصال به بارکدخوان؛
 • اتصال به ترازو؛
 • دارای روش‌های پرداخت مختلف؛
 • امکان گزارش‌گیری لحظه‌ای از صندوق؛
 • امکان اعمال کردن تخفیف‌ها روی هر کدام از فاکتورها؛
 • ویرایش سریع اطلاعات؛
 • سهولت تعریف کالاها.

 

 دانلود نرم افزار صندوق فروشگاهی هایپریک

نیازی به دانلود نرم افزار صندوق فروشگاهی هایپریک نیست. چراکه این نرم‌افزار، تحت وب است. یعنی لازم نیست آن را دانلود یا نصب کنید. فقط باید وارد سایت هایپریک شوید و بعد از ثبت‌نام، اشتراک مدنظرتان را تهیه کنید. بعد از خرید اشتراک، می‌توانید فروشگاه را ثبت، کالاها را تعریف و مدیریت امور مالی فروشگاه را شروع کنید.

هایپریک تحت وب است تا بتوانید هرجایی که هستید، فروشگاهتان را زیر نظر بگیرید. فقط به لپ‌تاپ، کامیپوتر یا تبلت نیاز دارید تا وارد مرورگر و بعد فروشگاهتان شوید. برای دسترسی به داشبوردهای مدیریتی و گزارش‌گیری نیز می‌توانید از گوشی موبایل استفاده کنید. هایپریک با تمام سیستم‌ عامل‌ها شامل ویندوز، مک، اندروید و iOS سازگار است.

 

قیمت نرم افزار صندوق فروشگاهی

مطمئناً قیمت، یکی از عوامل مهم برای انتخاب نرم‌افزار  صندوق فروشگاهی است و تأثیر زیادی روی تصمیم ‌نهایی‌تان دارد. در مقاله « 5 عامل موثر در قیمت نرم افزار حسابداری فروشگاهی » عوامل مختلفی که روی قیمت نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی تأثیر می‌گذارند را بررسی کرده‌ایم. بعضی از نرم‌افزارها، سطوح اشتراکی مختلفی دارند. به‌عنوان‌مثال، نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی حسابفا، چهار سطح مختلف دارد و هر کدام از این سطوح، ویژگی‌ها و محدودیت‌های مختص به خودشان را دارند. در سطح اول که مناسب فریلنسرها و کسب‌وکارهای جدید است، حداکثر می‌توانید 75 سند حسابداری در ماه ثبت کنید. اگر می‌خواهید به همه امکانات دسترسی داشته باشید و هیچ محدودیتی در کار نباشد، باید سطح چهار حسابفا را تهیه کنید که مسلماً، قیمت بیشتری از بقیه سطوح دارد.

 

نرم‌افزار سپیدار سیستم دشت، نسخه پایه، استاندارد و پیشرفته دارد. بعد می‌توانید زیر سیستم‌های تکمیلی مثل حسابداری پیشرفته فروشگاهی یا سامانه مودیان را به آن اضافه کنید. با هر ویژگی که به نسخه پایه اضافه کنید، قیمت نهایی بیشتر خواهد شد.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی هایپریک چطور؟ در هایپریک اشتراک یک‌ماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و یک‌ساله در نظر گرفته‌ایم. نکته مثبت درباره این اشتراک‌ها، یکسان بودن ویژگی‌هایشان است. یعنی تمام امکانات هایپریک در این چهار اشتراک یکسان است و هیچ محدودیتی هم در کار نیست. تنها تفاوت این اشتراک‌ها، مدت‌زمانشان است.

 

در کنار اشتراک‌های بالا، هایپریک 7 روز هم اشتراک رایگان دارد. در این اشتراک، به همه قابلیت‌ها و ویژگی‌های هایپریک دسترسی دارید تا بتوانید میزان پاسخگویی آن به نیازهایتان و توانمندی‌هایش را بسنجید. برای اطلاع از قیمت اشتراک‌های هایپریک یا تهیه اشتراک رایگان، وارد صفحه لیست قیمت شوید.

 

با پیشرفت تکنولوژی‌ و تولید نرم افزارهای صندوق فروشگاهی، مدیریت فروشگاه حالتی مدرن به خودش گرفته است. با این نرم‌افزارها می‌توانید فروشگاه را یکپارچه و هماهنگ مدیریت کنید. هایپریک هرآنچه را در  اختیار شما قرار می‌دهد که برای مدیریت بهتر فروشگاه به آن نیاز دارید. برای استفاده از هایپریک، وارد سایت شوید و در آن ثبت نام کنید. سوالی دارید؟ ( آموزش نرم افزار صندوق فروشگاهی ) با شماره 02143378 تماس بگیرید. پشتیبان‌های هایپریک در خدمت شمایند.

سوالات متداول

1. هایپریک به صندوق فروشگاهی وصل می‌شود؟

بله. می‌توانید هایپریک را روی صندوق فروشگاهی هم راه بیندازید.

2. هایپریک اشتراک رایگان ندارد؟

هایپریک، اشتراک رایگان برای مدت زمان محدود دارد. قابلیت‌های اشتراک رایگان با سایر اشتراک‌ها، تفاوتی ندارد.

3. هایپریک تحت وب است؟

بله. نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی هایپریک، تحت وب و آنلاین است. یعنی نیازی به دانلود و نصب ندارد.

آینده حسابداری مغازه خود را با هایپریک تجربه کنید

آینده را امروز شروع کنید

خرید اشتراک