نرم افزار حسابداری فروشگاهی چیست؟

نرم افزار حسابداری فروشگاهی چیست و چه کاربردی دارد

فهرست مطالب

نرم افزار حسابداری فروشگاهی چیست؟ از این برنامه یا نرم‌افزار، برای مدیریت صفر تا صد امور مالی، مانند حسابداری، خرید، فروش، هزینه‌ها و حتی انبارداری استفاده می‌شود. شما با این نرم‌افزار می‌توانید کالاها، خدمات، صورت‌حساب، گزارش‌ها، اعضای فروشگاه و بسیاری از موارد دیگر را مدیریت کنید. این روزها، مدیریت فروشگاه با کمک چنین نرم‌افزارهایی بین صاحبان کسب‌وکار معروف شده است. زیرا آن‌ها یک سیستم آسان و جامع برای مدیریت کسب‌وکارها ارائه می‌کنند. در ادامه این مطلب، می‌خواهیم با نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، امکانات و کاربردهای مختلف آن بیشتر آشنا شویم.

 

چرا برای مدیریت فروشگاه و مغازه، به یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی نیاز داریم؟

بیایید قبل از آنکه با ماهیت یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی آشنا شویم، کمی درباره ویژگی‌های اصلی آن صحبت کنیم. البته، در ادامه مقاله، به صورت مفصل درباره ویژگی‌ها و خصوصیت‌های مهم صحبت خواهیم کرد. ویژگی‌های کلی بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی را در ادامه بخوانید:

 • اتصال‌پذیری به صندوق فروشگاهی؛
 • پایگاه داده امن اطلاعات مالی؛
 • گزارش‌دهی خودکار؛
 • ردیابی، تجزیه و تحلیل موجودی؛
 • مدیریت کالاها و خدمات؛
 • صورت‌حساب خودکار؛
 • انبارداری؛

 

این موارد، تنها اندکی از مزیت‌ها و ویژگی‌های یک نرم‌ افزار حسابداری فروشگاهی است. قابلیت‌های این نرم افزار، آن را به یک دارایی ارزشمند برای مشاغل کوچک و بزرگ تبدیل می‌کند. این مدل نرم‌افزار، ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت بهتر امور مالی و عملیات فروشگاه‌ها را در اختیار صاحبان کسب‌وکارها قرار می‌دهد.

این نرم افزار به صاحبان فروشگاه کمک می‌کند تا حساب‌کتاب فروشگاه را با کمک تکنولوژی به صورت خودکار انجام بدهند و در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنند. همچنین به صاحبان فروشگاه کمک می‌کند تا فاکتورها، رسیدها و گزارش‌ها را ثبت و پیگیری کنند. مشاهده جریان نقدینگی، حقوق و دستمزد، حساب‌های دریافتی و حساب‌های پرداختی، از مزیت‌های خوب نرم‌افزار حسابداری فروشگاه به حساب می‌آید. بنابراین، یک اتوماسیون فروشگاهی آنلاین با کاربری بسیار آسان و ساده، صاحبان کسب و کارها را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به دانش حسابداری، دخل‌وخرج خود را مدیریت و حتی سطوح دسترسی را برای کاربران مختلف تنظیم کنند.

 

مزیت‌های یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی

نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای همه کسب‌وکارها کارایی دارد. زیرا راه حلی جامع، برای مدیریت امور مالی ارائه می‌دهد. این نرم‌افزار کاربردی و محبوب است. چون می‌تواند به ساده‌سازی و بهینه‌سازی جنبه مالی یک تجارت کمک کند. در ادامه برخی از  کاربردهای مهم نرم افزار حسابداری فروشگاه را مرور خواهیم کرد. موارد زیر را با دقت بخوانید.

 

اطمینان از دقیق و به روز بودن حساب‌های مالی

یکی از مهم‌ترین کاربردهای نرم افزار مدیریت فروشگاهی، به‌روز نگه‌ داشتن حساب‌های مالی، اطلاعات مالیاتی و محصولات انبار به صورت دقیق و بدون اشتباه است. این ویژگی، به صاحبان کسب‌وکار کمک می‌کند تا بدون کمک حسابدار، امور مالی و مالیاتی را مدیریت کنند. بدون آنکه زمان زیادی بگذارند و دچار خطای انسانی بشوند. اگر نرم‌افزار اختلافی در حساب‌ها پیدا کند، به سرعت به صاحب فروشگاه هشدار می‌دهد تا به این موضوع رسیدگی کند.

 

اطمینان از مدیریت دقیق و کارآمد موجودی

نرم افزار حسابداری فروشگاهی موجودی را کنترل و اطمینان حاصل می‌کند که محصول کافی برای پاسخگویی به تقاضای مشتری در دسترس هست. این ویژگی کمک می‌کند تا مدیریت موجودی کالاها و انبارداری بهتر انجام شود. در نتیجه، هزینه‌ها اضافی نیز بهتر کنترل خواهد شد و فروشگاه، سود بیشتری می‌کند. در کنار تمامی این موارد، می‌توانید از گزارش‌های آماده این نرم‌افزار درباره موجودی کالاها و انبار، استفاده کنید.

 

خودکارسازی پرداخت‌ها و کاهش زمان مورد نیاز برای پردازش

نرم افزار اتوماسیون فروشگاهی آنلاین را می‌توان برای خودکارسازی پرداخت‌ها، کاهش زمان مورد نیاز برای پردازش دستی و ثبت فاکتور خرید و فروش استفاده کرد. این موضوع منجر به پردازش پرداخت سریع‌تر و کارآمدتر می‌شود و پیگیری هزینه‌ها را آسان‌تر می‌کند.

 

ارائه بینش ارزشمند در مورد امور مالی فروشگاه

نرم افزار حسابداری فروشگاهی با تجزیه و تحلیل داده‌‌های فروش، می‌تواند به صاحبان کسب‌و‌کار کمک کند تا فرصت‌ها و نقاط ضعف کسب‌و‌کار خود را شناسایی کنند. بعد می‌توانند از این فرصت‌ها به بهترین شکل استفاده و نقاط ضعف را برطرف کنند. به غیر از این، می‌توان از این نرم افزار برای نمایش سود و زیان سفارش‌ها نیز استفاده کرد. این نرم‌افزار می‌تواند گزارش‌های مالی دقیقی را ارائه دهد تا صاحبان مشاغل از آن برای تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی اهداف خود استفاده کنند.

 

همچنین بخوانید:

4 کاربرد مهم نرم‌ افزار مدیریت فروشگاه هایپریک

 

برای انتخاب یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی کاربردی، به چه نکات و ویژگی‌هایی توجه کنیم؟

نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی ابزاری کارآمد و جامع برای مدیریت جنبه‌های مالی و عملیاتی کسب و کار شماست. در ادامه می‌خواهیم درباره ویژگی‌ها و خصوصیات مهم یک نرم‌افزار کاربردی صحبت کنیم. مهم‌ترین ویژگی یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی کاربردی، کار کردن آسان با آن است. اتوماسیون این نرم‌افزار، باید حداکثر وظایف را ارائه بدهد و ابزارهای عملی مختلفی را برای مدیریت بهتر فروشگاه، در اختیار شما بگذارد.

برای کار کردن با یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی کاربردی، نیازی به آموزش پیچیده یا استخدام یک فرد متخصص نیست. همه افراد می‌توانند بدون دانش حسابداری، با این ابزار کار کنند. بهتر است نوعی را انتخاب کنید که بانک کالا و اطلاعات محصولات مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد. هایپریک، یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی کاربردی و تحت وب است که تمام ویژگی‌های بالا را دارد و برای کار کردن با آن، نیازی به دانش حسابداری نخواهید داشت. علاوه بر این، شما می‌توانید در هر زمان و هر مکان با استفاده از هر دستگاهی، بدون نیاز به نصب نرم افزار، به آن دسترسی داشته باشید.

 

یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟

در دنیای کسب و کار، فناوری توانسته نحوه تجارت فروشگاه‌ها و مدیریت مالی آن‎ها را متحول کند. حالا صاحبان فروشگاه‌ها می‌توانند از قدرت نرم‌افزارهای پیشرفته و هوشمند استفاده کنند تا کنترل حساب‌وکتاب فروشگاه را در دست بگیرند و بیشترین بهره را از فروش ببرند. با این نرم‌افزار، می‌توانید موارد زیر را انجام بدهید:

 

 • مدیریت موجودی کالا در انبار؛
 • صدور انواع فاکتور، پیش‌فاکتور و فیش‌پرینت؛
 • پشتیبانی از چند کارمندان، شعبه‌ها و انبارهای مختلف؛
 • تعیین میزان مالیات؛
 • تعیین انواع تخفیف‌ها روی کالاها و کل فاکتور؛
 • نمایش لیست همه کالاها؛
 • ارائه گزارش‌های مالی خودکار؛
 • یکپارچه‌سازی برنامه‌های شخص ثالث؛
 • اتصال به ابزارهای متنوع مانند کارت‌خوان، ترازو و بارکدخوان؛
 • تجزیه، تحلیل و ارائه گزارش‌ها مختلف؛
 • سازگاری با انواع سخت‌افزارهای فروشگاهی به خصوص با انواع صندوق فروشگاه؛

 

یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟

 

سخن پایانی

یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی که می‌تواند در موفقیت شما نقش مهمی داشته باشد، نرم افزار هایپریک است. هایپریک یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی قدرتمند است. فروشگاه‌ها می‌توانند برای مدیریت حسا‌ب‌وکتاب فروشگاه، روی آن حساب باز کنند. با این نرم افزار مناسب، می‌توانید کنترل کاملی بر امور مالی خود داشته باشید و تصمیمات آگاهانه‌ای اتخاذ کنید که به موفقیت شما کمک می‌کند.

 

 

جهت خرید رایگان دموی 15 روزه  ” همکاران ایده پرداز یکتا “: 02143378


ثبت نظر

آینده را امروز شروع کنید