مجله هایپریک مجله هایپریک

انبارداری فروشگاهی

مقالات انبارداری فروشگاهی
زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

فهرست مطالب

انبارداری فروشگاهی را به یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی بسپارید! مدیریت انبار فروشگاه به روش سنتی، کار سخت و زمان‌بری است. اگر به تکنولوژی اعتماد کنید و انبارداری را به یک نرم‌افزار حسابداری بسپارید، همۀ کارها راحت و بدون دردسر انجام می‌شود. در این فضا، تمامی کالاهای فروشگاه، منظم دسته‌بندی‌شده و در گروه مناسب خود قرار می‌گیرند. به‌همین خاطر به‌راحتی و سریع می‌توانید کالای مدنظرتان را در انبار پیدا کنید. بیایید درباره استفاده از یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی برای مدیریت بخش انبارداری، صحبت و جزئیات را بررسی کنیم.

 

سیستم انبارداری در نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی یعنی چه؟

انبارداری فروشگاه، یکی از اساسی‌ترین نیازهای خرده فروشی‌ها و کسب‌وکارهاست. وجود یک انبار منظم، کمک می‌کند تا بتوانید برای خرید و مدیریت کالاها، برنامۀ بهتر و سودآورتری بریزید. به‌همین خاطر است که در ساخت نرم‌افزارهای صندوق فروشگاهی، به بخش انبارداری توجه ویژه‌ای می‌شود. نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی، سیستم‌ انبارداری منظم و کارآمدی را در اختیار صاحبان فروشگاه می‌گذارند تا آن‎ها بتوانند راحت‌تر، کالاها را مدیریت و برنامه‌ریزی کنند.

 

مزایای انبارداری با نرم ‎افزارهای حسابداری فروشگاهی

بخش انبارداری در نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا بتوانند بیشتر بفروشند، برای فروش برنامه بهتری بریزند، جلوی هدر رفتن و خرابی محصولات را بگیرند و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند. این نوع از انبارداری کاملا بهینه و سازماندهی شده است و آمار دقیق و به‌روزی از وضعیت فعلی موجودی کالاها، در اختیارتان قرار می‌دهد. نداشتن اطلاعات انبار‌، نه تنها کیفیت کارتان را پایین می‎آورد و به کسب‌وکارهم ضرر مالی می‌زند. بلکه مشتریان را هم ناراضی می‌کند. ادامۀ مطلب را بخوانید. دربارۀ مزایای انبارداری با نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی، جزئی‌تر صحبت کردیم.

 

چرا باید از نرم افزار حسابداری فروشگاهی برای انبارداری هوشمند استفاده کنیم؟

 

رضایت مشتری و فروش بیشتر

زمانی که کالاهای موجود در مغازه را با بخش انبارداری این نرم‌افزارها مدیریت می‌کنید، اطلاعات به‌روز و دقیقی از وضعیت موجودی هر کالا خواهید داشت. در نتیجه زمان مناسب برای سفارش مجدد هر محصول را می‌دانید. بنابراین دیگر به خواسته هیچ مشتری «موجود نیست» نمی‌گویید و می‌توانید آن‌ها را راضی نگه دارید. مطمئنا می‌دانید که مشتری راضی‌تر هم یعنی فروش بیشتر.

 

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

این نرم‌افزارها، گزارش‎های مربوط به انبار را در بازه‌های زمانی دلخواهتان، آماده می‌کنند. با بررسی کردن این گزارش متوجه می‌شوید که:

 • کدام محصول را بیشتر و کمتر از همه خریده‌اید؛
 • مشتریان کدام محصول را بیشتر خریده‌اند؛
 • مشتریان کدام محصول را کمتر از همه خریده‌اند.

 

با کمک این اطلاعات می‌توانید برای خرید کالاهای آینده، با دید آگاهانه‌تری تصمیم بگیرید. مثلا دیگر بعضی از کالاها را نخرید یا تعداد کمتری از آن‌ها را موجود کنید. با این روش دیگر اجناس در انبار انباشته نمی‌شوند و در هزینه‌های مختلف، صرفه‌جویی کرده‌اید.

 

 اولویت‌بندی فروش کالاها

به احتمال زیاد کالاهای زیادی در مغازه‌تان دارید که تاریخ انقضایشان نزدیک است. آیا از وجود و مقدار دقیق کالاهای این چنینی باخبرید؟ با انبارداری هوشمند، تاریخ تولید و تاریخ انقضا را هنگام تعریف کالا در نرم‌افزار ثبت کنید. با این روش، می‌دانید کدام‌ اجناس فروشگاه تاریخ انقضای نزدیک‌تری دارند و می‌توانید برای فروش، اولویت‌بندی کنید.

 

جشنواره تخفیفی موفق

بیشتر فروشگاه‌ها در مناسبت‌های مختلف، تخفیف می‌گذارند. برای داشتن یک جشنواره تخفیفی موفق، ابتدا باید موجودی کالاهایتان را بررسی کنید تا بدانید روی کدام کالا تخفیف بگذارید و بتوانید میزان آن را مشخص کنید. شاید قبل از شروع این جشنواره، نیاز باشد انبارگردانی هم بکنید. نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، کمکتان می‌کند راحت انبارگردانی کنید و برای جشنواره تخفیفی آماده شوید. در انتها هم گزارش‌های مالی این جشنواره را برای شما آماده می‌کند.

 

انبارداری خودکار و انبارگردانی راحت

زمانی که سیستم انبارداری به سیستم فروش و صندوق فروشگاه متصل باشد، کارها هماهنگ پیش می‌روند. نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، دقیقا همین کار را برای شما انجام می‌دهد. با هر فاکتور خرید و فروشی که صندوق‍دار ثبت می‌کند، میزان کالای فاکتور، خودکار به انبار اضافه یا از آن کسر می‌شود. در نتیجه، نیازی نیست که یک بار دیگر، ورود و خروج کالا را ثبت کنید. همین هماهنگی ساده، انبارداری و انبارگردانی را به‌مراتب، ساده‌تر خواهد کرد.

 

افزایش تمرکز

این روش انبارداری، به صاحب فروشگاه اجازه می‌دهد تا  متمرکزتر کارهای انبار را انجام بدهد. یعنی روی کالاهای فروشگاه تسلط بیشتری داشته و از وضعیت موجودی‌ها، آگاه باشد. بنابراین، با راحت‌ترین و سریع‌ترین روش، می‌تواند موجودی انبار خود را بررسی و محصولات را ارزیابی کنند. زمانی که کالایی به نقطه سفارش مدنظر رسید، آن را سفارش بدهد تا فروشگاه مشتری‌هایش را از دست ندهد.

 

مدیریت فروشگاه با هایپریک

نرم افزار انبارداری فروشگاهی هایپریک

در واقع هایپریک، نرم افزار حسابداری فروشگاهی است که بخش انبارداری هم دارد. بخش انبارداری هایپریک، جزء بخش‌های اصلی این نرم‎افزار به حساب می‌آید و با امکانات و ویژگی‌های کاربردی، کمکتان می‌کند تا انبار منظم‌تری داشته باشید. هایپریک به عنوان نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، بخش انبارداری کاربردی دارد. مهم‌ترین مزایای آن عبارت‌اند از:

 • ثبت موجودی اولیۀ کالاها و بررسی آن؛
 • امکان انبارگردانی؛
 • ثبت خودکار حوالۀ انبار برای کلیۀ فاکتورها؛
 • نمایش موجودی تعدادی و ریالی کالاها؛
 • امکان ثبت اسناد در صورت منفی شدن موجودی انبار؛
 • امکان مشاهدۀ تعداد کالا‌های ناموجود و کالاهای در ‌حال اتمام؛
 • گزارش ورود و خروج به تفکیک کالاها؛
 • محدود کردن دسترسی افراد به انبار؛
 • درج بارکد، گروه‌بندی کالا، مشخص کردن نقطۀ سفارش و…؛
 • امکان گروه‌بندی یا دسته‌بندی کالاها.

 

ویژگی و امکانات نرم افزار مدیریت انبارداری فروشگاهی هایپریک

بخش انبارداری نرم افزار صندوق فروشگاهی هایپریک، امکانات و قابلیت‌های متعددی را در اختیار شما قرار می‌دهد. بعضی از این کاربردها و امکانات را در بخش قبلی خواندید. هایپریک تحت وب  و آنلاین است. بنابراین شما می‌توانید در هر زمان و مکانی که می‌خواهید به انبار و اطلاعات مربوط به آن دسترسی داشته‌ باشید. این یکی از بخش‌های جذاب هایپریک است. هر زمان که بخواهید می‌توانید موجودی کالاهای انبار را ببینید و گزارش‌هایش را بررسی کنید. با این روش، میزان مشکلات صاحبان فروشگاه، برای مدیریت انبار، به حداقل می‌رسد.

 

از دیگر قابلیت‌های انبارداری فروشگاهی، باید به امکان جست‌وجوی پیشرفته اشاره کنیم. هنگام استفاده از این سیستم، می‌توانید در بخش موجودی انبار، محصولات را با فیلترهای مختلفی مانند نام، شناسه، بارکد، موجود بودن یا نبودن و… جست‌وجو کنید. در هایپریک، محدودیتی برای ثبت کالاها ندارید. یعنی هر تعداد کالایی می‌توانید ثبت کنید که نیاز دارید. هایپریک انبارگردانی گروهی هم دارد تا با آن، سریع و راحت انبارگردانی ‌کنید.

 

حالا می‌دانید قابلیت انبارداری فروشگاهی در نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی به چه معناست؟ به‌طور کلی با استفاده از این سیستم می‌توانید همۀ قسمت‌های انبار را به سادگی مدیریت کنید. اگر انبار منظمی داشته باشید که اطلاعات آن به‌روز و دقیق است، از ضررهای مالی و هدر رفتن سرمایه‌تان پیشگیری خواهید کرد. اگر دربارۀ قابلیت انبارداری هایپریک سوالی دارید، با شماره 02143378 تماس بگیرید. پشتیبان‌های هایپریک، منتظر تماس شمایند.

سوالات متداول

1. هایپریک، بخش انبارداری دارد؟

بله. انبارداری و مدیریت موجودی، یکی از بخش‌های اصلی نرم افزار حسابداری فروشگاهی هایپریک است.

2. با هایپریک می‌توانم انبارگردانی کنم؟

بله. هایپریک دو روش انبارگردانی دستی و گروهی دارد. برای اینکه بدانید چطور انبارگردانی گروهی را انجام بدهید، می‌توانید با شماره 02143378 تماس بگیرید و از پشیبان‌ها هایپریک بخواهید نحوۀ انبارگردانی گروهی را رایگان یادتان بدهند.

آینده حسابداری مغازه خود را با هایپریک تجربه کنید

آینده را امروز شروع کنید

خرید اشتراک