نرم افزار حسابداری مغازه

بهترین نرم افزار حسابداری ساده برای مغازه

فهرست مطالب

نرم افزار حسابداری مغازه

در این مطلب، قصد داریم که در مورد نرم افزار حسابداری مغازه با شما صحبت کنیم. همچنین، یک نرم افزار حسابداری مغازه هم معرفی خواهیم کرد که بسیاری از نیازهای حسابداری فروشگاهی و مدیرتی فروشگاه شما را برطرف می کند. قبل از هر چیز، اجازه دهید که خلاصه ای از تاریخچه حسابداری بگوییم. شاید تعجب کنید! اما جالب است بدانید که حسابداری، قبل از اختراع پول هم وجود داشته است و یکی از قدیمی ترین مشاغل دنیا به حساب می آیند. بسیاری از مردم دنیا بر این باور هستند که حسابداران فقط مقدار پول را حساب می کنند ولی در حقیقت این جور نیست؟! برای این که به قدمت و اهمیت وجود حسابداری پی ببرید، زمانی را تصور کنید که اسکناس و سکه به شکل امروزی وجود نداشته است و معامله ها از طریق داد و ستد (کالا به کالا) انجام می گرفت. در واقع، همان دوران هم برای انجام محاسبات، به حسابدار و حسابداری نیاز بوده است. به عنوان مثال : در یک معامله که دو کالای غیر هم نوع داد و ستد می شوند، با وجود این که سکه ای رد و بدل نمی شود ولی نیاز به یک حسابدار می باشد تا ارزش هر کالا را محاسبه نماید. استفاده از چرتکه، یکی از ابزارهای قدیمی برای انجام حسابداری مغازه ها بوده است. با گذشت زمان و صنعتی شدن کسب و کارهای مختلف، روش های پیشرفته ای با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری ایجاد شده اند. به عنوان مثال، حسابداری مغازه اندروید بر اساس سیستم عامل اندروید اجرا می شود که می توان آن را شکل پیشرفته تری از چرتکه دانست.

حسابداری مغازه چیست؟

اگر صاحب یک فروشگاه باشید، حتماً با مفهوم دفترداری یا حسابداری مغازه آشنایی دارید. در یک تعریف مختصر و به زبانی ساده، می توانیم حسابداری مغازه را اینگونه بیان کنیم: فرآیند ثبت معاملات مالی روزانه در یک سیستم حسابداری. در واقع، ثبت این داده ها به صاحبان مشاغل مختلف کمک می کند تا درآمد و هزینه های خودشان را به طور منظم و دقیق پیگیری کنند. همچنین، از این اطلاعات و اسناد معتبر، برای ایجاد صورتحساب و تجزیه و تحلیل معیارهای مهم مالی نیز استفاده می شود. دفترداری فروشگاه های مختلف، شامل پیگیری هزینه ها، بدهی ها، مطالبات و موجودی کالا می باشد. مطمئناً، انجام این امور مالی به روش های سنتی، مستلزم صرف زمان زیاد است. در صورت استخدام حسابدار هم، میزانی هزینه بابت پرداخت حقوق بر هزینه های شما افزوده خواهد شد. از این رو، می توانید از تکنولوژی و نرم افزار حسابداری مغازه کمک بگیرید.

کاربرد انواع نرم افزار حسابداری فروشگاهی؟

ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری برای مغازه

نرم افزار صندوق فروشگاهی متنوعی در بازار وجود دارند که با توجه به نیازمندی های مختلف طراحی و تولید شده اند. در اینجا، برخی از ویژگی هایی که یک نرم افزار حسابداری مغازه را برجسته و محبوب  و در نهایت بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی می کند، بیان کرده ایم:

  • کاربر پسند باشد: در واقع، یکی از اهداف اصلی شما در تهیه نرم افزار، فراهم کردن راحتی بیشتر برای حسابداری مغازه است. پس، بهتر است که ساختار و عملکرد نرم افزار حسابداری به گونه ای باشد که هر شخصی به راحتی قادر به استفاده از آن باشد. به عبارت دیگر، حتی اشخاصی که تخصصی در حسابداری ندارند هم، بتوانند به راحتی با آن نرم افزار کار کنند.
  • قابلیت چند برنامه ای داشته باشد: معمولاً، در فرآیند حسابداری مغازه نیاز دارید که با سیستم بانکی ارتباط برقرار کنید. موجودی حساب ها، چک ها، مطالبات، بدهی ها و… را بررسی و پیگیری کنید. ویژگی چند برنامه ای نرم افزار، به شما این امکان را می دهد که بتوانید بسیاری از امور مرتبط با کسب و کار خودتان را به راحتی در دسترس داشته باشید.
  • یکپارچگی: همانطور که می دانید، حتی فروشگاه های کوچک هم، قسمتی از مغازه را به نگهداری مواد ذخیره و انبار اختصاص می دهند. لحظه ای را تصور کنید که مشتریان شما در صف ایستاده اند و چک کردن موجودی انبار برای شما دشوار است. از طرفی، مشتریان هم تمایل دارند که خدمات رسانی به آنها سریع تر انجام شود. اینجاست که یک نرم افزار حسابداری مغازه با استفاده از قابلیت یکپارچگی خودش، به انبار متصل شده و موجودی مغازه را به سرعت نمایش می دهد.
  •  سازگاری با دستگاه های مختلف: ممکن است در یک فروشگاه دستگاه های مختلفی از جمله: پرینتر، کارت خوان، بارکد خوان و… باشند. اگر نرم افزار حسابداری شما، امکان اتصال به این دستگاه ها را داشته باشد، دقت و سرعت عمل شما افزایش می یابد. در نتیجه، فرآیند حسابداری مغازه به شکل مطمئن و راحت تر انجام می گیرد.
  • انعطاف پذیر و مقیاس پذیر باشد: از ویژگی ها و مزایای یک نرم افزار حسابداری مغازه این است که در کنار توسعه کسب و کار شما رشد کند. واضح است که فروشگاه شما به مرور زمان گسترش یافته و شاید هم اجناس متنوع تر، پرسنل بیشتر و حتی خدمات گسترده تری را ارائه کند. بنابراین، نیاز اساسی شما این است که نرم افزار نیز متناسب با کسب و کار شما گسترش یابد. به طوری که بتوانید امکانات جدید را در نرم افزار تعریف و ایجاد نمایید. همچنین، بتوانید از مکان های مختلف و بعضاً در وضعیت آفلاین هم از خدمات نرم افزار استفاده نمایید.
  • قابل اعتماد باشد: یک نرم افزار مطمئن، با دریافت ورودی های صحیح از شما، نتایج دقیق و قابل اعتمادی را ارائه می کند. در این صورت است که می توانید با خیال راحت از درست بودن گزارشات، از دفتر داری و حسابداری مغازه خود لذت ببرید.

معرفی یک نرم افزار ساده برای مغازه

بسیاری از ما، علاقه داریم که با یک آینده نگری مناسب، حسابداری مغازه را کاملاً فنی انجام بدهیم. همانطور که دانستیم، یکی از ملزومات مهم برای رسیدن به این اهداف، داشتن یک نرم افزار حسابداری مغازه است. “هایپریک”، یک نرم افزار حسابداری ساده برای مغازه و اصناف مختلف می باشد. توجه داشته باشید که برنامه “هایپریک” در عین سادگی از امکانات فوق العاده ای برخوردار است. به عبارت دیگر، این نرم افزار قدرتمند، قادر است که نتایج محاسبات پیچیده را به شکلی کاملاً ساده و قابل فهم برای کاربر به نمایش بگذارد. وقت آن رسیده است برای مدیریت هر چه بهتر مغازه و گسترش کسب و کار خود از هایپریک افزار استفاده کنید.


ثبت نظر

آینده را امروز شروع کنید