مجله هایپریک مجله هایپریک

نرم افزار حسابداری آسان

مقالات نرم افزار حسابداری آسان
زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

فهرست مطالب

در دنیای مدرن امروز، دیگر کسی حوصلۀ پیچیدگی‌ها را ندارد و همه افراد دوست دارند کارها را سریع و ساده پیش ببرند. در دنیای نرم‌افزارهای حسابداری، این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است. نرم افزارهای حسابداری که در گذشته ساخته می‌شدند، فقط برای عده‌ای خاص، استفاده‎کردنی بودند که دانش حسابداری داشتند یا متخصص این حوزه به‌حساب می‌آمدند. از طرف دیگر، کار کردن با این نرم‌افزارها هم سخت و پیچیده بود و به آموزش زیادی نیاز داشت. حالا با فراگیرتر شدن تکنولوژی و رواج یافتن استفاده از نرم‌افزارهای مختلف بین مردم، نرم‌افزارهای حسابداری آسان هم وارد بازار شدند که دیگر مختص به حسابداران نیستند. در ادامۀ این مقاله، قرار است دربارۀ نرم افزار حسابداری آسان صحبت کنیم. با هایپریک همراه باشید.

 

نرم افزار حسابداری فروشگاهی چیست؟

نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی، زیر مجموعۀ نرم‌افزارهای حسابداری‌اند. همانطور که گفتیم، قبلا فقط حسابداران و کسانی می‌توانستند با نرم‌افزارهای حسابداری کار کنند که با علم آن آشنا بودند. اما با ساخت نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی، داستان تغییر کرد. حالا صاحبان فروشگاه‌ها و کسب‌وکارها هم می‌توانند با کمک این نرم‌افزارها، امور حسابداری کسب‌وکارشان را دست بگیرند. بدون آنکه نیازی به دانش حسابداری داشته باشند.

 

طراحی و توسعه نرم افزار حسابداری فروشگاهی ساده

زمانی که می‌گوییم نرم افزار حسابداری ساده یا آسان، منظورمان این است که استفاده از این نرم‌افزارها ساده است. یعنی برای یادگیری نحوۀ کار با آن‌ها، نیازی نیست زمان زیادی را صرف کنید. سریع کار کردن با آن‌ها را یاد می‌گیرید و می‌توانید به دیگران هم یاد بدهید. این نرم‌افزارها در عین سادگی، صفر تا صد امور مدیریتی فروشگاه را به عهده می‌گیرند. یعنی می‌توانید بخش‌های مختلف فروشگاه مانند حسابداری، انبارداری، خرید، فروش، هزینه، کارمندان، مشتریان، تامین‌کنندگان و… را با آن‌ها مدیریت کنید. پس در عین قدرتمند و کاربردی بودن، کار کردن با آن‌ها آسان است.

 

با هایپریک انباری منظم داشته باشید

 

راهنمای انتخاب نرم افزار حسابداری آسان

از کجا مطمئن شوید نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی که برای مدیریت مغازه انتخاب کرده‌اید، ساده و کاربردی است؟ بیشتر نرم‌افزارهای حسابداری، یک اشتراک یا دموی رایگان دارند. این فرصت رایگان، موقعیت خوبی است تا بتوانید با نرم‌افزار کار و میزان سختی و آسانی‌اش را بررسی کنید. از پشتیبانی هم می‌توانید کمک بگیرید. با پشتیبانی نرم‌افزاری تماس بگیرید که انتخاب کرده‌اید و از او بخواهید نحوۀ کار کردن با آن را یادتان بدهد. با این کار، دو نشان زده‌اید! هم آسانی و سختی نرم‌افزار را بررسی کرده‌اید و هم کیفیت پشتیبانی را. هنگام انتخاب به چه موارد دیگری باید توجه کنید؟ امنیت، یکپارچگی و سرعت. هر سه را در ادامه مفصل توضیح می‌دهیم.

 

امنیت

اگر قرار است همۀ اطلاعات مالی خود را در یک نرم‌افزار ثبت کنید، پس باید خیالتان از میزان امنیت آن‌ها هم راحت باشد. امنیت سه ضلع دارد: محرمانگی، جامعیت و دسترسی‌پذیری. محرمانگی یعنی جزء شما و کسانی که صلاحیت مشاهدۀ اطلاعات را دارند، کس دیگری نتواند به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشد.

 

جامعیتی یعنی همیشه خیالتان راحت باشد که اطلاعاتتان صحیح است و به‌صورت عمدی (توسط افراد غیر مجاز) یا سهوی (توسط سیستم) دستکاری نمی‌شود. به عبارت دیگر، اطلاعات همواره دقیقا باید همانی بماند که ثبت کرده‌اید، چه غلط و چه درست. افراد غیر مجاز یا سیستم امکان تغییر آن‌ها را نداشته باشند.

 

سیستم‌هایی که امنیت قوی دارند، به راحتی از دسترس خارج نمی‌شوند. یعنی افراد غیر مجاز مانند هکرها نمی‌توانند راحت آن را از کار بیندازند. این سیستم‌ها در برابر حمله‌های مختلفی مقاوم‌اند که هدفشان از کار انداختن سرویس است. نرم‌افزارهای ایمن و معتبر، تدابیر لازم برای مقابله با آن‌ها را در لایه‌های مختلف اندیشیده‌اند. پس همیشه با خیال راحت به سرویس مورد نظر و اطلاعاتتان دسترسی خواهید داشت. سراغ نرم‌افزاری بروید که این سه ضلع را تامین می‌کند. نرم‌افزارهای حسابداری معتبر، از استانداردها و پروتکل‌های امنیتی چندلایه استفاده می‌کنند تا خطری اطلاعاتتان را تهدید نکند.

 

یکپارچگی

همانطور که در مقدمه گفتیم، نرم افزار حسابداری آسان به بازار آمد تا صاحبان کسب‌وکار بتوانند از آن برای حساب‌وکتاب کردن دخل‌وخرج فروشگاه کمک بگیرند. فروشگاه بخش‌های مختلفی دارد و هر کدام از این بخش‌ها در حساب‌وکتاب نهایی امور مالی فروشگاه، تاثیر‌گذار است. باید بخش‌های مختلف فروشگاه را یکپارچه کنید تا حساب‌وکتاب‌ها درست از آب در بیایند. بنابراین نرم‌افزاری تهیه کنید که بتوانید با آن، بخش‌‌های مختلف فروشگاه را هماهنگ و یکپارچه مدیریت کنید.

 

سرعت

در این دنیای پرسرعت، کندی همه ما را کلافه و خسته می‌کند. این نرم‌افزار قرار است کمکتان کند تا کارها را سریع‌تر و با دقت بیشتری پیش ببرید. حالا فرض کنید ابزاری که قرار است کارتان را پرسرعت‌تر کند، خودش دائما کند باشد! نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی تحت وب و آنلاین معتبر، اصولا پرسرعت‌اند؛ زیرا از چند سرور استفاده می‌کنند. بار و حجم کار دیگر روی یک سرور نیست و بین چند سرور تقسیم می‌شود و در نتیجه، سرعت نرم‌افزار هم بیشتر خواهد شد.

 

مقیاس پذیری

هنگام تصمیم‌گیری، مقیاس پذیری نرم افزار حسابداری را در نظر بگیرید. ممکن است در حال حاضر کسب‌وکارتان کوچک باشد؛ اما کم‌کم رشد می‌کنید و بزرگ‌تر خواهید شد. به نرم‌افزاری نیاز دارید که بتواند همزمان با رشد شما، نیازهایتان را برطرف کند. یعنی زمانی که بزرگ‌تر شدید نیاز به تغییر دادن آن نباشد و بتوانید همچنان همه کارها را با کمکش انجام بدهید.

 

یکی از معیارهای مقیاس‌پذیری، نامحدود بودن است. در بعضی از نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی، فقط اجازه ثبت تعداد اندکی فاکتور یا حواله انبار در طول روز یا حتی ماه دارید. برای بیشتر کردن این ظرفیت، باید هزینه‌ای جداگانه بپردازید. ما بعضی نرم‎افزارها این محدودیت را بی‌معنی می‌دانند. یعنی هر تعداد سند، فاکتور، حواله و… می‌توانید در آن ثبت کنید که نیاز است.

 

سازگاری

قبل از خرید هر نرم افزار حسابداری، مطمئن شوید که با سایر ابزارهایی که در فروشگاه استفاده می‌کنید سازگار است. مثلا بتوانید آن را روی صندوق فروشگاهی‌تان راه بیندازید یا با تبلت، لپ‌تاپ، کامپیوتر شخصی و حتی گوشی بشود با آن کار کرد. نرم‌افزار تهیه کنید که به ابزارهای اساسی فروشگاه مانند کارت‌خوان، بارکدخوان، ترازو و… هم وصل می‌شود.

 

 پشتیبانی

مطمئن شوید که پشتیبانی پاسخگو باکیفیت در اختیار دارد. هر زمانی که مشکلی پیش بیاید، می‌توانید با پشتیبان تماس بگیرید و سوالتان را بپرسید. قبل از خرید کیفیت پشتیبانی را بررسی کنید. بعضی از نرم‌افزارها، پشتیبانی رایگان و بعضی دیگر پشتیبانی غیررایگان دارند. هنگام انتخاب، این موضوع را هم ملاک قرار بدهید. یکی از عواملی که روی کیفیت پشتیبانی تاثیر می‌گذارد، معتبر بودن سازنده و فروشنده نرم‌افزار است. پس از سایت‌های معتبر خرید کنید تا خیالتان از کیفیت پشتیبانی راحت باشد.

 

قیمت

قیمت هر نرم‌افزار، به ویژگی‌ها و امکانات آن بستگی دارد. قبل از خرید، لیستی از نیازها و انتظاراتتان بنویسید. بودجه‌تان را هم از قبل مشخص کنید. بعد نرم‌افزارهای مختلف را با هم مقایسه کنید تا به گزینه‌ای برسید که هم به نیازهایتان پاسخ بدهد و هم متناسب با بودجه‌تان باشد. سراغ نرم‌افزارهای رایگان نروید. اصولا این نرم‌افزارها، بدافزارهایی‌اند که به لپ‌تاپ، کامپیوتر یا دیگر ابزارهای‌تان آسیب می‌زنند. در مقاله « 5 عامل موثر در قیمت نرم افزار حسابداری فروشگاهی » عوامل مختلف که روی قیمت نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی تاثیر گذارند را بررسی کرده‌ایم.

 

آیا نرم افزار حسابداری فروشگاهی هایپریک برای مدیریت فروشگاه مناسب است؟

ما در ایده‌پردازی، طراحی و تولید نرم‌افزار حسابداری هایپریک، تمام نکته‌های بالا را مدنظر گرفتیم تا بتوانیم یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی آسان، اما قدرتمند را بسازیم. نرم‌افزاری که کار کردن با آن راحت است و در عین حال، می‌توانید بخش‌های مختلف فروشگاه را با آن مدیریت کنید. پس یکپارچه هم است! با وجود این نرم‎افزار، دیگر نیازی به حسابداری نخواهید داشت. هایپریک همان چیزی است که هر شخصی، از هر قشری و با هر سطحی از دانش حسابداری را راضی خواهد کرد. این نرم‌افزار بخش‌های مدیریت خرید و فروش، مدیریت هزینه، صندوق فروشگاهی، بانکداری، حسابداری، انبارداری، مدیریت تامین‌کنندگان و فروشندگان و… را دارد.

 

هایپریک تحت وب و آنلاین است. یعنی نیازی به دانلود و نصب ندارد و برای کار کردن با آن، فقط به یک مرورگر نیاز خواهید داشت. در هایپریک از استانداردهای به‌روز امنیتی برای حفظ ایمنی اطلاعاتتان استفاده و این پروتکل‌ها و استانداردها را دائما بررسی می‌کنیم.

 

مزایای نرم افزار حسابداری آنلاین برای کسب‌وکارهای کوچک

یک نظرسنجی در QuickBooks نشان داد که صاحبان کسب و کارهای کوچک، بیش از 21 ساعت در هفته را صرف انجام کارهای حسابداری می‌کنند. در این نظر سنجی مشخص شده است که وارد کردن دستی اطلاعات در یک فاکتور، تقریبا 2 دقیقه زمان می‌برد. به شرط آن که همان مرتبه اول اطلاعات را درست وارد کنید و نیازی به اصلاح نباشد. در حالی که ثبت فاکتور با یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، تقریبا 18 ثانیه طول می‌کشد. حالا نگاهی به تعداد فاکتور و زمانی بیندازید که در طول روز برای ثبت آن‌ها صرف می‌کنید.

 

از طرف دیگر نرم‎افزارهای حسابداری، امور مرتبط به یکدیگر را خودکار انجام می‌دهند. مثلا با ثبت هر فاکتور هزینه یا خرید، سند حسابداری مربوط به آن را هم در دفتر روزنامه ثبت می‌کنند. در نتیجه دیگر نیازی نیست زمانی را هم برای ثبت اسناد حسابداری هر فاکتور صرف کنید.

 

هایپریک به معنای واقعی کلمه، یک نرم افزار حسابداری آسان و پرکاربرد است که می‌توانید مدیریت بخش‌های مختلف فروشگاه را به آن بسپارید. دربارۀ هایپریک سوالی دارید؟ با شماره 02143378 تماس بگیرید. پشتیبان‌های هایپریک، پاسخگو سوالات شمایند. حسابداری مغازه با هایپریک، لذت‌بخش‌تر از همیشه خواهد شد.

سوالات متداول

1. نرم افزار حسابداری فروشگاهی چیست؟

نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی، زیر مجموعۀ نرم‌افزارهای حسابداری‌اند. صاحبان فروشگاه‌ها و کسب‌وکارها با کمک این نرم‌افزارها، امور حسابداری کسب‌وکارشان را دست می‌گیرند. بدون آنکه نیازی به دانش حسابداری داشته باشند. هایپریک، یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی آسان است.

آینده حسابداری مغازه خود را با هایپریک تجربه کنید

آینده را امروز شروع کنید

خرید اشتراک