نرم افزار حسابداری فروشگاه لوازم یدکی

نرم افزار حسابداری فروشگاه لوازم یدکی

فهرست مطالب

مغازه لوازم یدکی، از آن مغازه‌هایی است که مدیریت کردنش سخت است و برای کنترل کردن آن، باید یک دستیار خوب و کاربلد داشته باشید. چرا؟ زیرا اجناس این مغازه بسیار متنوع‌اند. دلیل دیگر هم تغییر دائمی قیمت کالاهای آن به خاطر شرایط اقتصادی است. بنابراین صاحب مغازه لوازم یدکی، باید حسابداری، انبارداری و ورود و خروج کالا بسیار منظمی داشته باشد تا بتواند در این بازار، کسب‌وکارش را تحت نظر بگیرد. به نظر شما چه چیزی به صاحبان این مغازه‌ها کمک می‌کند تا بتوانند حساب‌وکتاب فروشگاه را به خوبی و منظم مدیریت کنند؟ بله! وجود یک نرم افزار حسابداری فروشگاه لوازم یدکی، برای این فروشگاه‌ها نعمت است.

 

در ادامه این مطلب، می‌خواهیم بهترین نرم‌افزار حسابداری فروشگاه لوازم یدکی را معرفی کنیم تا با کاربردها و ویژگی‌هایش آشنا شوید. با هایپریک در خدمت شماییم.

 

آیا نرم افزار حسابداری فروشگاه برای مدیریت حسابداری فروشگاه لوازم یدکی کاربرد دارد؟

یک بار دیگر مقدمه مقاله را بخوانید. در مقدمه به این نکته اشاره کردیم که دنیای لوازم یدکی خودرو، بسیار گسترده است. جنس‌ها آنقدر زیادند که مدیریت کردنشان به روش سنتی، مشکل، پرهزینه و وقت‌گیر است. از طرف دیگر قیمت لوازم یدکی خودرو، دائما در حال تغییر است و همین امر، مدیریت حساب‌وکتاب فروشگاه را دچار مشکل می‌کند. مخصوصا اگر فروشگاه بزرگ و جامعی داشته باشید. پس، چاره کار چیست؟ کمک گرفتن از تکنولوژی و تکیه کردن بر شانه‌های آن!

با یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاه لوازم یدکی، به‌راحتی هر دو دغدغه بالا حل می‌شود. این نرم‌افزارها، بخش انبارداری دارند که با کمک آن‎ها، می‌توانید تمام اجناستان را گروه‌بندی کنید. یعنی همه چیز را منظم در دسته خود جای بدهید. از طرف دیگر، با بارکدخوان و تکنولوژی بارکد نیز راحت محصولاتتان را در انبار نرم‌افزار پیدا می‌کنید. بعد از ثبت کردن همه کالاها و وارد کردن اطلاعات لازم در بخش انبارداری نرم افزار حسابداری فروشگاه لوازم یدکی، دیگر باید منتظر مشتری بمانید.

 با ثبت کردن هر فاکتور فروش، میزان کالا به صورت خودکار از انبار کسر می‌شود. با ثبت کردن هر فاکتور خرید نیز، میزان کالا به صورت خودکار به انبار اضافه می‌شود. به‌همین راحتی، ورود و خروج کالاها را زیر نظر می‌گیرید. درباره این ویژگی به صورت مفصل در ادامه مقاله، صحبت خواهیم کرد.

حالا باید سراغ یک راه حل برای دغدغه بعدی برویم؛ یعنی تغییر قیمت مداوم کالاهای لوازم یدکی. این تغییرات احتمالا حساب‌وکتاب‌هایتان را به هم می‌ریزد. اما با یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، جای هیچ نگرانی نیست. با کلیک کردن روی چند گزینه، قیمت‌ها را تغییر می‌دهید و بقیه فرآیند حسابداری، مانند بررسی مقدار سود و زیان را به نرم‌افزار می‌سپارید. حتی برای تعیین مالیات هم نیاز به کار خاصی نیست. فقط باید گزینه مالیات را فعال کنید تا مقدار آن به قیمت کالایتان اضافه شود.

 

همچنین بخوانید:

5 دلیل استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی

 

بهترین نرم افزار حسابداری لوازم یدکی

حالا که می‌دانید این نرم افزار، چه درد عظیمی از فروشگاه‌های لوازم یدکی دوا می‌کند، بهتر است سراغ معرفی بهترین نرم افزار حسابداری لوازم یدکی برویم. از بهترین نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی برای مدیریت صفر تا صد این کسب‌وکار در کنار رقبایی از جمله پارمیس، محک و ..  نرم افزار هایپریک است. هایپریک با داشتن بخش حسابداری دقیق و کاربردی و بخش انبارداری منظم و خودکار، به صاحبان این کسب‌وکار کمک می‌کند تا خیلی ساده و راحت، دخل‌وخرج مغازه را کنترل کنند.

بازار لوازم یدکی خودرو، مشتریان زیادی دارد و همین زیادی مشتری‌ها، مدیریت کردن آن را سخت می‌کند. هایپریک در کنار بخش حسابداری و انبارداری قدرتمند و کاربردی، بخش مدیریت مشتریان و تامین کنندگان نیز دارد. این بخش به صاحبان مغازه لوازم یدکی کمک می‌کند تا مشتریانشان را بهتر مدیریت کنند. به عنوان مثال، خیلی راحت با آن‌ها تماس بگیرند و از آمدن قطعه یدکی باخبرشان کنند که به آن نیاز داشتند. زمانی که برای یک مشتری پرداخت چکی یا نسیه را انتخاب می‌کنند، با قسمت مدیریت مشتری می‌توانند پرداختی‌های او را پیگیری کنند.

 

4 ویژگی نرم افزار هایپریک برای مدیریت حسابداری مغازه لوازم یدکی خودرو

 

4 ویژگی نرم افزار هایپریک برای مدیریت حسابداری مغازه لوازم یدکی خودرو

با هایپریک آشنا شدید. در بخش قبلی به دو کاربرد اصلی نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی هایپریک، برای مدیریت مغازه لوازم یدکی خودرو اشاره کردیم. در این قسمت قرار است درباره این دو کاربرد، با جزئیات بیشتری صحبت کنیم. همینطور، دو کاربرد دیگر را نیز معرفی کنیم. 4 ویژگی نرم افزار هایپریک برای مدیریت حسابداری مغازه لوازم یدکی خودرو را در ادامه مطلب بخوانید:

 

صندوق فروشگاهی و مدیریت فروش

همانطور که گفتیم تعداد مشتریان مغازه‌های لوازم یدکی زیاد است. همیشه شخصی وجود دارد که به یک قطعه یدکی خودرو نیاز داشته باشد! به همین خاطر مدیریت فروش و رهگیری آن، مخصوصا در روزهای پر رفت‌وآمد، کار پیچیده‌ای است. از طرف دیگر یک اشتباه در نوشتن فاکتور دستی، همه حساب‌ها را به هم می‌ریزد. اینجاست که ویژگی صندوق فروشگاهی و مدیریت فروش نرم افزار هایپریک به کمکتان می‌آید.

با ویژگی صندوق فروشگاهی، می‌توانید فاکتور و پیش فاکتور ثبت کنید. روی اجناس تخفیف بدهید یا مالیات را تعیین کنید. به‌راحتی با بارکدخوان یا جست‌وجو نام کالا، جنس مدنظرتان را با اطلاعات دقیق پیدا کنید و روش پرداخت‌های مختلف را به کار بگیرید. می‌توانید صندوق فروشگاهی را به ابزارهای مختلف، مانند بارکدخوان، ترازو، فیش پرینتر یا کارت‌خوان وصل کنید. با کمک این قابلیت، ثبت کردن فاکتور فروش، مدیریت بخش فروش و صندوق فروشگاه، منظم و ساده می‌شود.

 

مدیریت بخش خرید

بیایید درباره بخش مهم دیگر از یک مغازه لوازم یدکی صحبت کنیم. قسمت خرید و مدیریت تامین‌کنندگان قطعات هم مهم است. درست مانند صندوق فروشگاهی و بخش فروش، در خرید نیز می‌توانید فاکتور و پیش فاکتور خرید ثبت کنید. ثبت روش پرداخت مختلف، میزان تخفیف، مالیات و نام تامین‌کننده را می‌شود تعیین کرد. با این روش دیگر فاکتورهای خرید و فروش به هم نمی‌ریزند و همه چیز منظم و درست، در جای خودش قرار می‌گیرد. زمانی که فاکتورها منظم باشند، چه چیزی دقیق خواهد بود؟ درست است! بخش حسابداری و دخل‌وخرج مغازه.

 

حسابداری و گزارش‌های پیشرفته

به علت تراکنش بالای مغازه‌های لوازم یدکی، مدیریت خرید و فروش و سود و زیان حاصل از فرآیندهای آن، مشکل و بسیار پیچیده است. باید وقت زیادی را برای تعیین سود و زیان یک روز خود صرف کنید. چه برسد به سود و زیان یک ماه یا حتی سال! در ضمن به جزء خرید و فروش، فاکتورهای بخش هزینه را نباید فراموش کرد. حساب‌وکتاب تمام این موارد را به حسابداری نرم افزار هایپریک بسپارید. بخش حسابداری هایپریک در کنار محاسبه کردن میزان سود و زیان در بازه‌های زمانی مختلف، گزارش‌های زیر را نیز در اختیارتان قرار می‌دهد:

 • ترازنامه؛
 • ارائه‌ گزارش‌های مالیاتی؛
 • دفتر روزنامه؛
 • دفتر حساب‌ها؛
 • گزارش چک‌های دریافتی و پرداختی؛
 • گزارش جابجایی و گردش‌های کالا؛
 • گزارش‌های فصلی؛
 • گزارش تعداد و حجم فروش کالاها؛
 • گزارش موجودی کالا؛
 • گزارش سفارش‌های خرید و فروش؛
 • ارائه گزارش‌ها به صورت فایل اکسل؛

 

انبارداری و انبارگردانی

قبلا هم گفتیم که تنوع زیاد دنیای لوازم یدکی، نیاز به یک نظم‌دهنده قوی دارد. با ویژگی انبارداری هایپریک، می‌توانید مغازه‎تان را منظم کنید و موجودی کالاها را تحت نظر داشته باشید. با ثبت هر فاکتور در بخش خرید و فروش، میزان آن به‌صورت خودکار، به انبار اضافه یا از آن کسر می‌شود. انبارداری هایپریک دیگر چه ویژگی‌هایی دارد؟ در ادامه بخوانید:

 • ثبت موجودی اولیه کالاها؛
 • امکان انبارگردانی؛
 • ثبت خودکار حواله انبار برای کلیه فاکتورها؛
 • نمایش موجودی تعدادی و ریالی کالاها؛
 • امکان ثبت اسناد در صورت منفی شدن موجودی انبار؛
 • امکان مشاهده تعداد کالا‌های ناموجود و کالاهای در ‌حال اتمام؛
 • گزارش ورود و خروج به تفکیک کالاها؛
 • گزارش بیشترین و کمترین کالای فروخته شده؛

 

خرید نرم افزار حسابداری فروشگاه لوازم یدکی هایپریک

حالا می‌دانید چرا هایپریک، بهترین نرم افزار حسابداری لوازم یدکی است. برای استفاده از این نرم‌افزار، نیازی به دانلود و نصب نیست. هایپریک تحت وب است. یعنی با هر دستگاهی از جمله لپ‎تاپ، کامپیوتر یا تبلت، می‌توانید از آن استفاده کنید. فقط باید از مرورگرتان استفاده کنید و وارد سایت هایپریک شوید. بعد از ثبت نام و خرید اشتراک، فروشگاهتان راه‌اندازی می‌شود. کالاهایتان را در آن ثبت و کار حسابداری و مدیریت فروشگاه را شروع کنید.

با خواندن این مقاله متوجه شدید که چرا به یک نرم افزار حسابداری فروشگاه لوازم یدکی، برای مدیریت فروشگاه لوازم یدکی خودرو  یا فروشگاه لوازم الکتریکی نیاز دارید. با این نرم‌افزار و قابلیت‌های جذاب و پرکاربردش، می‌توانید همه چیز را سریع، دقیق و راحت مدیریت کنید. با گزارش‌های بخش حسابداری و انبارداری، برای آینده بهتر برنامه بریزید و کسب‌وکارتان را رشد بدهید.

 

هایپریک 15 روز ضمانت بازگشت وجه دارد. در ضمن یک نسخه 7 روزه رایگان نیز در خدمتتان است تا بتوانید با کمک آن، ویژگی‌ها و کاربردهای هایپریک را بهتر بشناسید. درباره هایپریک سوالی دارید؟ با 02143378 تماس بگیرید. پشتیبان‌های هایپریک در خدمت شمایند.


ثبت نظر


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

آینده را امروز شروع کنید