نرم افزار حسابداری ابری

نرم افزار حسابداری ابری با هایپریک
زمان مطالعه 5 دقیقه

نرم‌افزار حسابداری ابری

نرم افزار حسابداری ابری چیست؟ نبض تند پیشرفت تکنولوژی در قرن بیست‌ویکم، خیال آرام گرفتن ندارد؛ در هر عرصه و حیطه‌ای، پیشرفتی مداوم و سریع قابل لمس است. این در حالی است که سرعت پیشرفت در وسایل و ابزار کسب‌وکار بیش از هر چیز دیگری بالاست و این به سادگی قابل درک است. مدت زمان زیادی برای کوچ کردن از ماشین‌حساب‌ها به نرم‌افزار حسابداری نیاز نبود؛ شاید کمتر از پنج یا ده سال. طبق معمول اما تکنولوژی قصد دارد تا در حیطه ارائه ابزار و ملزومات حسابداری، پا را یک قدم فراتر گذاشته و مرزها را به پیش براند؛ این بار با نرم‌افزار حسابداری ابری. اگر تجربه کار با یک نرم‌افزار حسابداری را نداشته‌اید، احتمالاً مطالعه یادداشت پیش رو به شما نشان می‌دهد، این از سر بدشانسی شما بوده است!

مزایای نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری

برای اینکه بتوانیم با ماهیت نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری آشنا شویم، گام اول شناخت حافظه ابری است. حافظه ابری گونه‌ای از فضای ذخیره‌سازی کامپیوتری است که در آن اطلاعات دیجیتال، به جای اینکه در یک هارد یا حافظه فیزیکی در دسترس ذخیره شوند، به حوضچه‌های اطلاعاتی وسیع جهانی منتقل می‌شوند. هرچند در این روش نیز البته در نهایت ذخیره‌سازی در یک فضای فیزیکی خواهد بود اما این فضا با آنچه به عنوان یک هارد یا فلش دیسک می‌شناسیم متفاوت است. در واقع حافظه ابری مختص به هر شخص، سهم او از فضای ذخیره‌سازی یک یا چند سروری عظیم است که بدون دسترسی حضوری و نزدیک از طریق اتصال اینترنت در اختیار او قرار می‌گیرد. از هرجای جهان، با استفاده از یک ارتباط اینترنتی، این فضای ذخیره‌سازی در دسترس است؛ یک دسترسی سریع، آسان و در عین حال اختصاصی و امن. اما برای اینکه رابطه بین این سیستم ذخیره‌سازی و نرم افزار حسابداری را متوجه شوید، باید چند بخش دیگر نیز با ما همراه باشید.

مزایای نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری
مزایای نرم افزار ابری برای فروشگاه ها

نرم افزار حسابداری ابری؛ به سبکی یک ابر

حال آنچه نرم افزار حسابداری ابری را کارا و جذاب تر می‌کند، استفاده از همین تکنولوژی جدید و هوشمندانه ذخیره اطلاعات است. البته نرم افزار حسابداری ابری صرفاً به منظور ذخیره‌سازی اطلاعات از این سیستم حافظه استفاده نمی‌کند. برنامه‌نویسان و طراحان چنین نرم افزاری، اوج هنر و توان خود را در جایی نشان داده‌اند که از بستر حافظه ابری، حتی برای اجرای نرم افزار و محاسبات مربوط به آن نیز کمک می‌گیرند. به بیانی دیگر در هنگام استفاده از یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری، بخشی از وظایف و عملکردهای نرم افزار توسط دستگاهی (گوشی، تبلت یا کامپیوتر) که در اختیاری دارید و بخشی دیگر توسط حافظه ابری انجام می‌شود. این یعنی با داشتن تنها یک ارتباط اینترنت با سرعت مناسب و استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری، همزمان هم از توان دستگاه خود و هم از توان پردازش ابری یک سرور نیز کمک می‌گیرید که این در نوع خود عالی است؛ یکی دیگر از جادوهای نرم افزار حسابداری بر بستر ابر!

کاربرد های نرم افزار حسابداری ابری

واقعیت این است که در آینده‌ای نه‌چندان دور، فضاهای ابری در جدال با حافظه‌های فیزیکی و در اصطلاح آفلاین مانند هارد و (SSD) و فلش مموری پیروز خواهند شد؛ روزگاری که در آن یک ارتباط اینترنتی جای بسیاری از قطعات و اجزای یک رایانه را خواهد گرفت. پس بی‌شک، قطعاً این تکنولوژی با مزایای بیشماری که دارد، شایسته چنین آینده‌ای تشخیص داده می‌شود اما در ادامه قصد داریم مزایای آن را در رابطه با نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری بررسی کنیم. به بیانی دیگر بهتر است به این پرسش بپردازیم که اساساً مزایای نرم افزار حسابداری ابری چیست؟

دسترسی همراه در هر زمان

با استفاده از یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری، اصلی‌ترین مزیتی که کاربر تجربه می‌کند، دسترسی آزاد و همراه در هر نقطه از جهان است. این یعنی در هر زمان و در هر مکان تنها با وجود یک ارتباط اینترنتی می‌توانید به محاسبات مربوط به مدیریت فروشگاه، امکانات و همچنین اطلاعات ذخیره‌شده دسترسی داشته باشید. این در حالی است که مثلاً در هنگام استفاده از یک نرم افزار قدیمی غیر آنلاین، شما تنها در صورت دسترسی به یک سیستم خاص در یک محل فروشگاه می‌توانستید اطلاعات را بازخوانی و از نرم افزار استفاده کنید. البته نباید فراموش کرد که بهره‌مندی از این مزیت در گروه انتخاب یک نرم افزار حسابداری ابری مناسب است. به طور مثال نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری هایپریک، با فراهم ساختن یک ارتباط سریع و مناسب، زمینه را برای دسترسی مداوم کاربران خود فراهم ساخته است.

 

راه حلی منطقی از حیث مصرف سرمایه و زمان

با ایجاد یک ارتباط دائمی بین کاربران نرم افزار حسابداری ابری، زمینه کاهش هزینه‌های (IT) و بروزرسانی دوره‌ای اطلاعات سیستم حسابداری فراهم می‌شود. از سویی دیگر زمان مورد نیاز برای این کار نیز کمتر شده است. در یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری، اطلاعات به طور مداوم لحظه‌ای به محض ثبت، در یک حافظه ابری ذخیره‌شده و بسته به سطح دسترسی کاربران در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. مثلاً شما در یکی از محلات تهران فاکتور صادر می‌کنید و مرکز پخش شرکت در شهر کرج، از جزئیات فاکتور صادر شده به سرعت مطلع خواهد شد. نیاز به تأکید مجدد است که این مزیت از مزایای نرم افزار حسابداری ابری نیز تا حد زیادی به کیفیت آن وابسته است. قطعاً در استفاده از نرم افزار موفقی مانند هایپریک این قابلیت و مزیت ملموس‌تر خواهد بود.

امنیت بالای اطلاعات یکی دیگر از مزایای نرم افزار حسابداری ابری

ممکن است آنلاین بودن اطلاعات و قرار داشتن آن‌ها در یک سرور، آن هم کیلومترها آن‌طرف‌تر شما را نگران کند، اما واقعیت چیز دیگری است. اطلاعات در یک سرور قابل اعتماد رمزنگاری شده و تنها بسته به تصمیم کاربری اصلی و مالک کسب‌وکار در سطوح مختلفی در اختیار سایر کاربران قرار می‌گیرد. از سوی دیگر نه‌تنها امنیت آن نسبت به حافظه‌های فیزیکی و در دسترس، کمتر نیست، بلکه بیشتر است. این نوع از حافظه با وجود پشتیبان‌گیری (BackUp) مداوم محال است با پاک شدن عمدی یا سهوی اطلاعات مواجه شود. این در حالی است که مثلاً با اتفاقاتی مانند آتش‌سوزی، نفوذ آب یا ضربه به حافظه‌های فیزیکی، محتویات آن‌ها آسیب خواهد دید. با ذخیره اطلاعات خود در نرم افزار حسابداری ابری مانند هایپریک، ضریب اطمینان و امنیت اطلاعات را بالاتر می‌برید.

به‌راحتی اشتراک گذاری کنید

به همان میزان که جابجایی و شناور بودن یک ابر ساده و سریع است، شما نیز اطلاعات مالی خود را در بستر نرم افزار حسابداری ابری به سادگی جابجا کرده و به اشتراک بگذارید. نباید فراموش کرد که با وجود داشتن اجازه دسترسی از سوی شما، هر کاربر، در هر مکان و زمان به اطلاعات مالی مورد نیاز دسترسی دارد. این مزیت از مزایای نرم افزار حسابداری ابری، خود مزایای دیگری را نیز به همراه دارد. با این وجود مثلاً امکان ایجاد شفافیت پروسه‌های مالی در کمترین زمان وجود داشته و از سویی دیگر مدیران اصناف با سهولت و سرعت بیشتری پروسه‌های مالی کسب‌وکار را زیر نظر می‌گیرند. کاربران نرم افزار هایپریک، به‌خوبی چنین موضوعی را تجربه کرده‌اند زیرا با استفاده از نرم افزار مدیریت فروشگاه و مغازه ابری هایپریک، در کمترین زمان ممکن اطلاعات بارگذاری شده و همچنین دسترسی به اطلاعات موجود فراهم می‌شود.

دریا
دریافت اطلاعات حسابداری فروشگاه به صورت ابری

آینده را امروز شروع کنید