مجله هایپریک مجله هایپریک

نرم افزار حسابداری ابری

مقالات نرم افزار حسابداری ابری
زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

فهرست مطالب

نبض تند پیشرفت تکنولوژی در قرن بیست ویکم، خیال آرام‌گرفتن ندارد. پیشرفت مداوم و سریع تکنولوژی را در همه‌جا، با گوشت و استخوان حس می‌کنید. یکی از جاهایی که تکنولوژی تأثیر زیادی روی آن گذاشته است، مدیریت فروشگاه‌ها و به‌خصوص بخش حسابداری آن‎هاست. نرم افزار حسابداری ابری، مرز تکنولوژی را در این دنیا هم جابه‌جا کرده است. مگر این نرم‌افزار حسابداری ابری چیست؟ در این مقاله گفته‌ایم. همراه شوید!

 

حافظۀ ابری چیست؟

برای اینکه بتوانیم با ماهیت نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری آشنا شویم، گام اول شناخت حافظۀ ابری است. حافظۀ ابری، گونه‌ای از فضای ذخیره‌سازی کامپیوتری است. اطلاعات دیجیتال به‌جای اینکه در یک هارد یا حافظه فیزیکی در دسترس ذخیره شوند، در فضای ابری در اینترنت ذخیره می‌شوند.

در واقع حافظۀ ابری، مختص به یک شخص است و با اتصال به اینترنت در اختیار او قرار می‌گیرد. یعنی از هرجای جهان، با استفاده از یک ارتباط اینترنتی، به این فضای ذخیره‌سازی دسترسی خواهید داشت. یک دسترسی سریع، آسان و درعین‌حال اختصاصی و امن.

 

نرم‌افزار حسابداری آنلاین ابری چیست؟

نرم افزار مبتنی بر اطلاعات را در فضای ابری ذخیره و مدیریت می‌کند و برای دسترسی به آن هم باید از همین فضا استفاده کرد. با استفاده از اینترنت می‌توان به نرم افزارهای تحت وب یا ابری در فضای ابری دسترسی داشت. بنابراین نیازی به کامپیوتر خاص ندارید و لازم نیست نرم‌افزار را دانلود یا نصب کنید. کافی است وارد سایت مدنظرتان شوید. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد محیط نرم‌افزار خواهید شد.

 

نرم افزار حسابداری ابری هم دقیقاً به همین صورت است. نرم‎افزار تحت وب و آنلاین است که در فضای ابری کار می‌کند و با کمک آن می‌توانید امور مختلف فروشگاهتان را مدیریت کنید؛ درست مانند نرم‌افزارهای سنتی که روی کامپیوتر نصب می‌کردید. با این تفاوت که لازم نیست نرم‌افزار حسابداری ابری آنلاین را نصب کنید. فقط با وصل شدن به اینترنت و ورود به نرم‌افزار، می‌توانید امور مالی مختلف مانند ثبت فاکتورهای متنوع، محاسبه مالیات و… را انجام بدهید. این نرم‌افزارها نه‌تنها محدودیتی ندارند، بلکه مزایای بیشتری هم نسبت به نرم‌افزارهای نصبی و آفلاین سنتی دارند. البته این نکته را فراموش نکنید که نرم‌افزارهای ابری، نوع آفلاین و آنلاین دارند. تمرکز ما در این مطلب، روی معرفی مزایای نرم‌افزار حسابداری آنلاین تحت وب و ابری است.

 

نرم‌افزار حسابداری ابری چه مزایایی دارد؟

آنچه نرم افزار حسابداری ابری آنلاین را کاربردی‌تر و جذاب‌تر می‌کند، استفاده از همین تکنولوژی جدید و هوشمندانه ذخیرۀ اطلاعات است. هنگام استفاده از یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری، بخشی از وظایف و عملکردهای نرم‌افزار را دستگاهی که در اختیار دارید؛ مانند گوشی، تبلت یا کامپیوتر و بخشی دیگر را حافظۀ ابری انجام می‌دهند. این یعنی با داشتن اینترنت، هر کجایی که باشید می‌توانید با نرم‌افزار حسابداری ابری کار کنید و مدیریت فروشگاه را تحت کنترلتان بگیرید.

 

یکی دیگر از مزیت‌های این نوع نرم‌افزارها، سازگاری‌شان با همه دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌هاست. یعنی با دستگاه‌های تبلت، موبایل، لپ‌تاپ، کامپیوتر شخصی و با هر سیستم‌عاملی مانند اندروید، مک، iOS و ویندوز سازگار است. این نرم‌افزارهای ابری نیازی به دانلود و نصب ندارند. فقط باید وارد سایت مربوط به آن‎ها شوید، ثبت‌نام کنید و اشتراک بخرید. بعد وارد نرم‌افزار می‌شوید، فروشگاه را راه می‌اندازید و مدیریت را شروع می‌کنید. در ادامه، درباره هر کدام از این مزایا، بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

دسترسی همراه در هر زمان

اولین مزیت استفاده از یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری، دسترسی در هر نقطه از جهان است. این یعنی در هر زمان و در هر مکان، فقط با وصل شدن به اینترنت، می‌توانید به بخش حسابداری و اطلاعات مالی فروشگاهتان دسترسی داشته باشید و آن را مدیریت کنید. البته نباید فراموش کرد که بهره‌مندی از این مزیت در گرو انتخاب یک نرم افزار حسابداری ابری مناسب است. به طور مثال نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری هایپریک، با فراهم ساختن یک ارتباط سریع و مناسب، زمینه را برای دسترسی مداوم کاربران خود فراهم ساخته است.

 

صرفه‌جویی در زمان

نرم افزار حسابداری ابری، خودکار به‌روزرسانی می‌شود و نیازی نیست دائماً نسخه‌های جدید آن‎ها را تهیه و نصب کنید. در یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی ابری، اطلاعات به طور مداوم و لحظه‌ای به‌محض ثبت، در یک حافظۀ ابری ذخیره‌شده و بسته به سطح دسترسی کاربران در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. مثلاً شما در یکی از محله‌های تهران فاکتور صادر می‌کنید و مرکز پخش شرکت در شهر کرج، از جزئیات فاکتور صادر شده به‌سرعت مطلع خواهد شد. در نتیجه همه افراد فروشگاه، به اطلاعات تازه دسترسی خواهند داشت و نیازی برای ارسال مجدد اطلاعات برای آن‌ها نیست.

 

امنیت بالای اطلاعات

ممکن است آنلاین بودن اطلاعات و قرارداشتن آن‌ها در یک سرور، آن هم کیلومترها آن‌طرف‌تر شما را نگران کند. اما واقعیت چیز دیگری است. اطلاعات در یک سرور معتمد رمزنگاری شده حفاظت می‌شوند. تنها صاحب کسب‌وکار است که می‌تواند در سطوح مختلف، اطلاعات را در اختیار سایر کاربران قرار بدهد. به همین خاطر امنیت آن از حافظه‌های فیزیکی بیشتر است.

 

با وجود پشتیبان‌گیری (BackUp) مداوم، اطلاعاتتان از بین نمی‌رود و خطری آن‎ها را تهدید نمی‌کند. با اتفاقاتی مانند آتش‌سوزی، نفوذ آب یا ضربه به حافظه‌های فیزیکی، محتویات آن‌ها آسیب خواهد دید. با ذخیره اطلاعات خود در نرم افزار حسابداری ابری مانند هایپریک، ضریب اطمینان و امنیت اطلاعات را بالاتر می‌برید و از این اتفاقات ناگهانی دور خواهید ماند.

 

همچنین بدانید:

روش مدیریت حسابداری برای فروش در مغازه

 

تعریف و مزایای نرم افزار حسابداری ابری یا تحت وب

 

مهم‌ترین کاربرد نرم‌افزار حسابداری ابری

 

مهم‌ترین کاربرد نرم‌افزار حسابداری ابری برای مدیریت امور مالی فروشگاه و مغازه است. می‌توانید مدیریت خریدوفروش، هزینه‎ها، انبارداری، حسابداری، صندوق فروشگاهی و… را به این حسابدار هوشمند بسپارید. بعضی از کاربردهای نرم افزار حسابداری ابری در مدیریت حسابداری و فروشگاه، شامل موارد زیر است:

 • ثبت پیش‌فاکتور و فاکتور خریدوفروش؛
 • ثبت فاکتورهای برگشت از خریدوفروش؛
 • مدیریت مشتریان و تأمین‌کنندگان برای ثبت سفارش؛
 • ثبت خودکار اسناد دریافتی و پرداختی؛
 • دریافت و پرداخت چندمرحله‌ای؛
 • مدیریت چک‌های دریافتی و پرداختی؛
 • دفتر روزنامه؛
 • دفتر حساب‌ها؛
 • انبارگردانی؛
 • گزارش جابه‌جایی و گردش‌های کالا؛
 • ارائه گزارش‌های فصلی؛
 • گزارش تعداد و حجم فروش کالاها.

 

آیا هایپریک، نرم افزار حسابداری ابری است؟

 

بله! در مقاله هم اشاره کردیم که Hyperyek، تحت وب یا همان ابری است. یعنی برای استفاده از آن نیازی به دانلود و نصب ندارید. فقط باید وارد سایت هایپریک شوید، ثبت‌نام کنید و اشتراک مدنظرتان را بخرید. بعد می‌توانید با نام کاربری و رمز عبوری وارد نرم‌افزار شوید که خودتان مشخص کرده‌اید. فروشگاه‌ها را راه بیندازید، کالاها را در لیست فروشگاه ثبت کنید و حسابداری را به هایپریک بسپارید. برای کار با هایپریک، نیازی به دانش حسابداری هم ندارید.

 

تکنولوژی به‌قدری در دنیای ما نفوذ کرده است که کم‌کم بدون آن، هیچ کاری پیش نمی‌رود. با تکنولوژی زندگی آسان‌تر می‌شود. اگر تکنولوژی به بخش حسابداری فروشگاه‌ها سر نزده بود، همچنان با دفترهای بزرگ حساب‌وکتاب پرخطا، سروکار داشتیم. حالا که می‌دانید نرم‌ افزار حسابداری ابری چیست و چه مزایا و کاربردهایی دارد، وقت را تلف نکنید. همین حالا در هایپریک ثبت‌نام کنید. هایپریک، اشتراک رایگان 7 روزه‎ای دارد که می‌توانید از آن برای بررسی ویژگی‌ها و قابلیت‌های نرم‌افزار استفاده کنید. امکانات این اشتراک، تفاوتی با دیگر اشتراک‌های هایپریک ندارد.

 

سوالات متداول

1. حافظۀ ابری چیست؟

حافظۀ ابری، گونه‌ای از فضای ذخیره‌سازی کامپیوتری است. اطلاعات دیجیتال به‌جای اینکه در یک هارد یا حافظه فیزیکی در دسترس ذخیره شوند، در فضای ابری در اینترنت ذخیره می‌شوند.

2. نرم‌افزار حسابداری آنلاین ابری چیست؟

این نرم‌افزار اطلاعات را در فضای ابری ذخیره و مدیریت می‌کند و برای دسترسی به آن هم باید از همین فضا استفاده کرد. با استفاده از اینترنت می‌توان به نرم افزارهای تحت وب یا ابری در فضای ابری دسترسی داشت. بنابراین نیازی به کامپیوتر خاص ندارید و لازم نیست نرم‌افزار را دانلود یا نصب کنید. کافیست وارد سایت مدنظرتان شوید. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد محیط نرم‌افزار خواهید شد.

آینده حسابداری مغازه خود را با هایپریک تجربه کنید

آینده را امروز شروع کنید

خرید اشتراک