نرم افزار حسابداری فروشگاهی ساده

نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی ساده رایگان‌

فهرست مطالب

حسابداری فروشگاه کار ساده‌ای نیست. تعداد تراکنش‌های مالی روزانه فروشگاه به‌ طرز سرسام‌آوری زیاد است. به‌همین خاطر، کنترل کردنش هم کار آسانی نیست. به احتمال زیاد تا امروز از یک حسابداری برای مشخص کردن میزان سود و زیان سالانه یا ماهانه کمک می‌گرفته‌اید. اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی در حوزه حسابداری فروشگاهی، دیگر مدیریت مالی فروشگاه کار چندان پیچیده‌ای نیست. کافیست از یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی ساده کمک بگیرید تا به شما در حساب‌کتاب مغازه کمک کند. این نرم‌افزار ساده را چطور انتخاب کنید و باید چه انتظاراتی از آن داشته باشید؟

 

در ادامه به این دو سوال پاسخ خواهیم داد و درباره یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی ساده و مناسب، صحبت خواهیم کرد.

 

چرا برای حساب‌ و کتاب فروشگاه، به نرم‌افزار نیاز دارید؟

چون کارها سریع‌تر و بدون خطا انجام می‌شود. بیایید فرآیندهای مالی فروشگاه را مرور کنیم. هر روز مقدار زیادی کالا از فروشگاه شما یا انبار، خارج می‌شود که اگر به درستی ثبتشان نکنید، در محاسبه سود و زیان به مشکل برمی‌خورید. از طرف دیگر هر چند وقت یک بار سراغ خرید کالاهای مختلف می‌روید تا موجودی انبار را شارژ کنید. اگر این خریدها را درست ثبت نکنید، در محاسبه دخل و خرج به مشکل برخواهید خورد. در کنار این دو فرآیند، هزینه‌های مختلف را نباید فراموش کنید. ثبت کردن دستی تمام این موارد، زمان‌بر است و یک خطای کوچک، تمام حساب ماهانه یا سالانه شما را به‌ هم‌ می‌ریزد. از طرف دیگر حتما به کمک یک حسابدار برای گزارش‌گیری ماهانه یا سالانه نیاز خواهید داشت.

اما اگر سراغ تکنولوژی و کمک گرفتن از یک نرم‌افزار مناسب بروید، می‌توانید بدون خطا و پرسرعت، تمامی تراکنش‌های گفته شده را ثبت کنید. به‌راحتی فاکتور فروش و خرید بزنید، انبارگردانی را به نحو احسن انجام بدهید، بدون دغدغه تخفیف بگذارید و خیالتان از محاسبه میزان تخفیف روی هر کالا راحت باشد، کارتخوان و ترازو را به نرم‌افزار متصل کنید و …. حالا می‌دانید که چرا باید از یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی ساده استفاده کنید؟

 

یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی ساده، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

در یک جمله، این نرم‌افزار باید مدیریت مالی فروشگاه را برای شما، مثل آب خوردن، آسان و راحت کند. از طرف دیگر، باید یک پشتیبانی خوب نیز داشته باشد که هنگام بروز مشکلات، بتوانید روی کمک آن‌ حساب باز کنید. در ادامه، ویژگی‌های یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی ساده را بررسی خواهیم کرد.

همه‌جا، همه وقت، در هر شرایطی

یک نرم‌افزار مدیریت مالی مناسب و ساده، به شما این امکان را می‌دهد تا در هر شرایطی بتوانید از آن بهره‌مند شوید. این نرم‌افزار نباید به دستگاه یا سیستم عامل خاصی محدود باشد. یعنی شما با هر دستگاه از جمله موبایل، کامپیوتر شخصی، لپ‌تاپ و با هر سیستم عاملی مثل اندروید، مک و ios، بتوانید از آن استفاده کنید. اگر این قرار است این نرم‌افزار آنلاین باشد، پس باید سازندگان آن راه‌ حلی برای مواقع قطعی اینترنت نیز در نظر گرفته باشند تا در این مواقع، خرید و فروش فروشگاه تعطیل نشود.

یک امنیت حسابی

نرم‌افزاری را انتخاب کنید که بتواند امنیت فروشگاه شما را تامین کند. پشتیبان‌گیری خودکار از اطلاعات فروشگاه، نگهداری اطلاعات فروشگاه‌ درصورت ایجاد مشکل، در دسترس بودن اطلاعات در صورت قطع شدن اینترنت بین‌الملل، جلوگیری از پاک شدن اطلاعات، امکان ایجاد محدودیت دسترسی برای اعضای فروشگاه جهت حفظ اطلاعات مالی و … از مواردی است که برای امنیت اطلاعاتتان باید در نظر گرفته شود. همینطور، این نرم‌افزار، نباید اطلاعات فروشگاه را در اختیار شخص یا سازمان دیگری قرار بدهد.

حوصله دردسرهایش را ندارم!

این نرم‌افزار قرار است دنیای مدیریت مالی فروشگاه را برای شما آسان‌تر کند. پس باید کار کردن با آن بسیار راحت و کاربردی باشد. شما در فروشگاهتان کارمندان مختلفی دارید. همه کارمندانتان باید بتوانند از این نرم‌افزار، بدون دردسر استفاده کنند. شما نیز باید بتوانید بدون دانش حسابداری، از این نرم‌افزار استفاده و گزارش‌های مالی مدنظرتان را دریافت کنید. اگر قرار باشد کار کردن با این نرم‌افزار مشکل‌زا باشد، چرا باید از آن استفاده کنید؟!

محدودیت معنایی ندارد!

تعداد کالاهای یک فروشگاه، محدودیت ندارد و بی‌نهایت است. از طرف دیگر تعداد کارمندان نیز محدودیت خاصی ندارد. در صورت گسترده شدن فروشگاه، ممکن است شما تعداد زیادی فروشنده یا انباردار داشته باشید. بنابراین محدودیت ثبت کالا، سند یا کاربر، برای این نرم‌افزار معنایی ندارد. یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی ساده و کاربردی، نباید محدودیتی برای ثبت این موارد داشته باشد.

هماهنگی چه شد؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ که بهترین نرم‌افزار مدیریت فروشگاه ساده باید داشته باشد، هماهنگی بین دستگاه‌هاست. منظورمان از هماهنگی چیست؟ یعنی صندوق نرم‌افزار به ترازو، بارکدخوان و کارت‌خوان متصل شود. متناسب با نوع خرید، باید قیمت کالا روی صندوق نمایش داده شود و بعد از تایید فاکتور، قیمت روی کارت‌خوان نیز بیاید. تنها کاری که خریدار باید انجام بدهد، کشیدن کارت و وارد کردن رمز است. از طرف دیگر با فروش هر کالا، باید از مقدار آن در انبار کسر شود و با ورود هر کالا، مقدار آن در انبار افزایش یابد. سود و زیان نیز به تناسب، در صورت‌های مالی ثبت شود. این یک فرآیند کاملا هماهنگ است که مدیریت حساب‌کتاب را پرسرعت و بدون خطا می‌کند.

 

نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی ساده رایگان‌

نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی ساده رایگان‌

هنگامی که می‌خواهید از یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی استفاده کنید، بهتر است این نرم‌افزار یک دموی رایگان داشته باشد تا کاربرد و امکانات آن را بسنجید. این دموی رایگان، نشان می‌دهد که نرم‌افزار مدیریت مالی، تا چه اندازه کارآیی دارد و چقدر حساب‌کتاب را برای شما آسان‌تر خواهد کرد.

 

دانلود نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی ساده

یکی از بهترین نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی ساده که در تمام دستگاه‌ها می‌توان از آن استفاده کرد، هایپریک است. می‌توانید از سایت، این نرم افزار حسابداری فروشگاهی را دانلود و نصب کنید. آیا کار با نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی اندروید هایپریک ساده است؟ بله. کار کردن با این نرم‌افزار برای هر سیستم عاملی از جمله اندروید، ساده و راحت است. به‌‌راحتی با کمک این نرم‌افزار حسابداری، می‌توانید مدیریت مالی فروشگاه را انجام بدهید. بدون آنکه نیازی به دانش‌ حسابداری باشد.

 

سخن پایانی:

در این مقاله درباره ویژگی‌های یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی ساده صحبت کردیم. همچنین چرایی نیاز فروشگاه به آن را نیز بررسی کردیم. شما می‌توانید با سر زدن به سایت هایپریک و مشاهده امکانات آن، با این نرم‌افزار بیشتر آشنا شوید. برای آنکه بدانید آیا هایپریک مناسب فروشگاه شما است یا خیر، می‌توانید از دموی 15 روزه رایگان استفاده کنید. اگر سوالی درباره هایپریک دارید از چت آنلاین سایت یا شماره 02143378 بپرسید.


ثبت نظر

آینده را امروز شروع کنید