مجله هایپریک مجله هایپریک

چرا باید از نرم افزار حسابداری برای مغازه استفاده کنیم؟

مقالات چرا باید از نرم افزار حسابداری برای مغازه استفاده کنیم؟
زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

فهرست مطالب

 چرا باید از نرم افزار حسابداری برای مدیریت مالی مغازه خود استفاده کنیم؟ استفاده از نرم‌افزار حسابداری مغازه یکی از عوامل کلیدی برای افزایش فروش و تضمین موفقیت است. این نرم افزار، قابلیت‌هایی برای سریع‌تر کردن صدور فاکتورها و پیش‌فاکتورها، انجام امور حسابداری، راحت‎تر کردن مدیریت کالاها و انبار، افزایش رضایت مشتری، فروش بیشتر و… دارد. در ادامۀ مقاله، قرار است به این سؤال پاسخ بدهیم که چرا بهتر است برای پیش بردن امور حسابداری فروشگاه، از یک نرم افزار حسابداری برای مغازه کمک بگیرید. با هایپریک همراه باشید.

 

معجزه‌ای به نام نرم افزار حسابداری برای مغازه!

 بهتر است ابتدا بگوییم این نرم افزار حسابداری فروشگاهی چیست که مغازه‌داران شیفته‌اش شده‌اند! می‌دانید که حسابداری، علم ظریفی است و دقت انجام کارها در آن، اهمیت والایی دارد. با وارد کردن یک عدد اشتباه، ممکن است همه حساب‌ها به هم بریزد. با یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، از این اشتباه دور بمانید.

  این ابزار با ارائه گزارش‌های دقیق مالی به مغازه‌دار کمک می‌کند تا عملکرد و وضعیت فروشگاه را رصد کند و برای آینده، تصمیم‌های آگاهانه‌تری بگیرد. تنها وظیفۀ نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی، فقط کمک کردن در انجام کارهای مربوط به حسابداری نیست! همان‌طور که در مقدمه گفتیم این نرم‌افزارها کمکتان می‌کنند تا:

 • کالاها و موجودی مغازه و انبار را راحت‌تر تحت کنترل بگیرید و مدیریت کنید؛
 • مدیریت بخش خرید و فروش را دقیق‌تر پیش ببرید؛
 • باشگاه مشتریان بسازید و مشتریان راضی‌تری داشته باشید؛
 • تأمین‌کنندگان و حساب‌هایشان را مدیریت کنید؛
 • دریافت و پرداخت‌های نسیه‌ای تکمیل‌نشده را پیگیری کنید؛
 • گزارش‎های مختلف دقیق را در بازه‌های زمانی دلخواهتان داشته باشید.

 

 این موارد، تنها بخشی از کارهایی است که این نرم‌افزارها در فروشگاهتان انجام می‌دهند. در نهایت باید بگوییم نرم‌افزار حسابداری مغازه، به‌سهولت در مدیریت امور مختلف فروشگاه کمکتان می‌کند.

 

چرا باید از نرم افزار حسابداری برای مدیریت مغازه استفاده کنیم؟

 

پنج مزیت استفاده از نرم‌افزار حسابداری برای مدیریت مغازه

 حالا که می‌دانید نرم افزار حسابداری مغازه یا همان حسابداری فروشگاهی چیست و چه کاربردهایی دارد، وقت آن می‌رسد که به سؤال اصلی مقاله پاسخ بدهیم؛ چرا باید از این نرم‌افزارها برای مدیریت مغازه استفاده کنیم؟ پنج مزیت زیر، جواب ما به این سؤال‌اند.

 

همچنین بخوانید:

روش مدیریت حسابداری فروش برای مغازه

 

هماهنگ کردن بخش انبار و حسابداری

 فرض کنید مغازه‌تان روزی ۱۰۰ مشتری دارید. یعنی باید روزانه ۱۰۰ فاکتور فروش ثبت کنید. حالا فرض کنید هر مشتری هم متوسط، ۵ عدد کالا از شما بخرد. پس باید روزانه، خروج ۵۰۰ کالا را از انبار یا مغازه ثبت کنید تا بتوانید موجودی کالاها را درست مدیریت کنید. به نظرتان انجام این کار، با روش سنتی و دستی، امکان‌پذیر است؟ قطعاً خیر! چطور می‌خواهید کالاهای هر فاکتور را به‌خاطر بسپارید؟ هم‌زمان با حساب کردن مبلغ فاکتور مشتری هم نمی‌توانید خروج کالاها از انبار را ثبت کنید، مشتری معطل می‌شود و ناراضی!

 

 این نرم‌افزارها بخش خرید و فروش و انبار (موجودی مغازه) را با هم هماهنگ می‌کند. با هر فاکتور خرید یا فروشی که ثبت کنید، میزان آن خودکار به انبار اضافه یا از آن کم می‌شود. یعنی همیشه اطلاعات انبار به‌روز باقی می‌ماند و لازم نیست خودتان، حوالۀ ورود یا خروج را ثبت کنید.

 

کاهش خطاها

 روش‌های دستی، همیشه مستعد خطایند. احتمال زیاد شما هم موافقید که ماشین‌ها و نرم‌افزارها، کارها را دقیق‌تر و بدون خطا انجام می‌دهند. دنیای حسابداری هم دنیای خطاخیزی است. یعنی هر لحظه، ممکن است در وارد کردن عدد یا محاسبه کردن هزینۀ نهایی یک فاکتور، اشتباه پیش بیاید. استفاده از نرم‌افزار حسابداری برای مدیریت مغازه، کاهش خطاها در محاسبات و ثبت اطلاعات فاکتورها را به همراه دارد.

 

گزارش‌دهی دقیق

 صاحبان کسب‌وکار، به‌خاطر دو دلیل، نیاز به گزارش‎های دقیق دارند. اول آنکه برای محاسبۀ مالیات، سود و زیان و موارد این‌چنینی، باید گزارش‎های مختلفی مانند دفتر روزنامه را داشته باشند. دوم برای بررسی‌کردن عملکرد کسب‌وکار، داشتن دید آگاهانه تر نسبت به آن و گرفتن تصمیم‌های بهتر، به گزارش‌های دقیق نیاز دارند.

 نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی، با استفاده از اطلاعاتی که در آن ثبت می‌کنید، گزارش‎های دقیقی را در بازۀ زمانی دلخواهتان آماده می‌کنند. گزارش‌هایی مانند صورت سود و زیان، پرفروش‎ترین کالا، پرخریدترین کالا، حساب اشخاص، چک‌های دریافتنی و پرداختنی، موجودی‌های انبار و… .

 

وصل شدن به ابزارهای دیگر

 اگر یک نرم‌افزار حسابداری مغازه کاربردی و مناسب انتخاب کنید، می‌توانید آن را به ابزارهای مختلف لازم در فروشگاه هم وصل کنید تا کارها سریع‌تر از همیشه انجام شوند. ابزارهایی مانند کارت‌خوان، بارکدخوان، ترازو، صندوق فروشگاهی، فیش پرینتر، لیبل پرینتر و… .

 

کاهش هزینه‌ها

 بله! با انتخاب یک روش مناسب برای مدیریت مغازه، هزینه‌ها هم کمتر می‌شوند. با وجود این نرم‌افزارها دیگر نیازی به استخدام یا کمک گرفتن از حسابداری نیست. قبلاً هم گفتیم که وجود این ابزار، به کاهش خطاها کمک می‌کند. کاهش خطا هم منجر به کم‌شدن هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های ناشی از خطاهای انسانی می‌شود.

 

همچنین بدانید:

معافیت مالیاتی همزمان

 

برنامه حسابداری مغازه هایپریک را می‌شناسید؟

 برنامه حسابداری مغازه هایپریک، جزء نرم‌افزارهای حسابداری فروشگاهی برتر است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا راحت‎تر امور مالی خود را مدیریت کنند. هایپریک کمکتان می‌کند امور مختلف فروشگاه مانند انبارداری، حسابداری، مدیریت خرید و فروش، ثبت هزینه، مدیریت مشتریان و تأمین‌کنندگان و… را سریع‌تر، راحت‌تر و با دقت بیشتری پیش ببرید. با استفاده از برنامه حسابداری مغازه، دیگر به حسابدار نیازی نخواهید داشت. بدون نیاز به دانش حسابداری، حساب و کتاب مغازه را مدیریت کنید. با دیگر ویژگی‌های هایپریک، در ادامه مطلب آشنا شوید

 

تحت وب و آنلاین

 هایپریک، تحت وب و آنلاین است. بنابراین نیازی نیست آن را دانلود یا نصب کنید. برای استفاده از آن، فقط باید وارد سایت هایپریک شوید، ثبت‌نام کنید و اشتراک بخرید. بعد از خرید اشتراک، فروشگاهتان را راه بیندازید و مدیریت صفر تا صد آن را به دستان پرتوان هایپریک بسپارید.

 

جامع و یکپارچه

با هایپریک می‌توانید صفر تا صد امور مالی و غیرمالی فروشگاه را مدیریت کنید؛ چون این نرم‌افزار جامع و یکپارچه است و امکاناتی همچون خرید و فروش، حسابداری، مالی، انبارداری، مدیریت مشتریان و تأمین‌کنندگان و… را دارد. بسیاری از کارها در هایپریک خودکار انجام می‌شود تا اطلاعات همه بخش‌های یکپارچه و به‌روز باشد. به‌عنوان‌مثال با هر فاکتوری که ثبت کنید، سند حسابداری مربوط به آن و حواله ورود و خروج انبارش، را خودکار ثبت می‌کند.

 

بانک کالا

کالاهای موجود در فروشگاه متعدد و متنوع‌اند. تعریف‌کردن کالا در نرم‌افزارهای حسابداری، به بهتر کردن روند انبارداری و فروش سریع‌تر کمک می‌کند. برای تسهیل مرحله تعریف کالا در نرم افزار حسابداری فروشگاهی، هایپریک بانک کالا را ارائه داده است. در این بانک، هزاران کالا تعریف‌شده وجود دارد تا با چند کلیک، بتوان محصولات فروشگاه را تعریف کرد. اطلاعات موجود در این بانک همواره به‌روزرسانی می‌شوند و کالاهای جدید به آن اضافه می‌شود.

 

اتصال به ابزارهای متنوع

در یک فروشگاه، ابزارهای مختلفی نیاز است. مثلاً ترازو، کارت‌خوان، بارکدخوان، فیش پرینتر و… . هر کدام از این ابزارها هم وظیفه خاص خودشان را به عهده دارند. با یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی، می‌توان عملکرد این ابزارها را هماهنگ کرد. به‌عنوان‌مثال، با وصل کردن کارت‌خوان به صندوق، نرم افزار بعد از آنکه هزینه نهایی فاکتور را خودکار محاسبه کرد، مبلغ را روی کارت‌خوان نشان می‌دهد. یعنی نیازی به وارد کردن دستی مبلغ نیست. با این روش، امکان ایجاد خطا و اشتباه، کمتر می‌شود. اگر ترازو را به صندوق فروشگاهی وصل کنید، نرم‌افزار وزن هر کالایی را محاسبه می‌کند که روی ترازو می‌گذارید. در نهایت با تبدیل ضرایب خودکار، قیمت نهایی کالا را محاسبه می‌کند. امکانات زیر در هایپریک هست:

 • اتصال به کارت‌خوان جهت نشست مبلغ فاکتور روی آن‌؛
 • تعریف کارت‌خوان‌های متعدد و تعیین کارت‌خوان پیش‌فرض؛
 • اتصال به انواع ترازو برای خرید و فروش کالا‌های وزنی؛
 • امکان اسکن بارکد‌‌های ایجاد شده توسط ترازو؛
 • بدون نیاز به تعریف قیمت کالاهای وزنی روی ترازو؛
 • اتصال به انواع بارکدخوان جهت ثبت و جست‌وجوی سریع کالاها؛
 • اتصال به انواع فیش‌پرینتر؛
 • اتصال به انواع چاپگر برای چاپ فاکتور در ابعادA5 و A4.

 

بدون محدودیت

فروشگاه‌ها، هر روزه ده‌ها یا صدها تراکنش دارند. برای هر تراکنش هم باید فاکتور، سند حسابداری و… ثبت شود. به همین خاطر هر گونه محدودیتی، دست‌وپاگیر است. در نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی هایپریک، محدودیتی وجود ندارد. هر تعداد کالا، فاکتور، سند حسابداری، اعضای فروشگاه، مشتری و تأمین‌کننده که بخواهید می‌توانید ثبت کنید.

 

پشتیبانی هایپریک ( بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی ) هم نامحدود و صدالبته، رایگان است. یعنی هر زمانی که بخواهید می‌توانید با پشتیبان‌ها تماس بگیرید و سؤالتان را بپرسید. اگر تازه‌کار با نرم‌افزار را شروع کرده‌اید، از پشتیبان‌ها بخواهید کار با نرم‌افزار را کامل یادتان بدهد. این آموزش نیز رایگان است.

 

 

 مزیّت‌ها و کاربردهای نرم‌افزار حسابداری برای مغازه را خواندید. حالا می‌دانید چرا باید از نرم افزار حسابداری برای مدیریت مالی مغازه استفاده کنید؟ این نرم‌افزارها امکان مدیریت فروشگاه را راحت‌تر و نیازتان به استخدام یک حسابدار برطرف می‌کنند. با امکانات و قابلیت‌های متنوعی که این نرم‌افزار در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد، عملکرد فروشگاه بهتر می‌شود و می‌توانید تصمیم‌های سودبخش‌تری بگیرید.

 

سوالات متداول

1. چرا باید از نرم افزار حسابداری برای مغازه استفاده کنیم؟

استفاده از نرم‌افزار حسابداری مغازه یکی از عوامل کلیدی برای افزایش فروش و تضمین موفقیت است. این نرم افزار، قابلیت‌هایی برای سریع‌تر کردن صدور فاکتورها و پیش‌فاکتورها، انجام امور حسابداری، راحت‎تر کردن مدیریت کالاها و انبار، افزایش رضایت مشتری، فروش بیشتر و… دارد.

2. هایپریک چیست؟

هایپریک یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی است که با کمک آن می‌توانید امور مالی و غیرمالی فروشگاهتان را مدیریت کنید.

3. هایپریک اشتراک رایگان دارد؟

بله هایپریک، اشتراک رایگان هفت روزه دارد. با اینجا کلیک کردن، اشتراک رایگان را دریافت کنید.

4. چطور نرم افزار هایپریک را بگیرم؟

برای خرید نرم‌افزار هایپریک، وارد صفحه لیست قیمت شوید و اشتراک مدنظرتان را تهیه کنید. نیازی به دانلود و نصب این نرم‌افزار نیست. بعد از ثبت نام، با نام کاربری و رمز عبورتان وارد نرم‌افزار شوید.

آینده حسابداری مغازه خود را با هایپریک تجربه کنید

آینده را امروز شروع کنید

خرید اشتراک